SZENTMISÉK RENDJE 2016. augusztus 21 - 28.

2016. augusztus 21. (vasárnap) 17:19

† György és Irén szülőkért és két gyermekükért

† Ilona és István, szülőkért, nagyszülőkért

Rosta Iringó és Bándoli Zoé keresztelője

Eredics Lili keresztelője

† nagyszülőkért

Boldogságos Szűz Mária királynő, templomunk fővédőszentje, E

SZENTSÉGIMÁDÁSI NAP!

† szülőkért, nagyszülőkért

SZENTÓRA

Limai Szent Róza szűz, e.

† Jenő férjért és édesapáért, valamint † Paula és Frigyes nagyszülőkért

Szent Bertalan apostol, Ü.

† Gizella és Károly szülőkért, és † hozzátartozókért

Szent Lajos, e. vagy

Kalazanci Szent József áldozópap, e.

Seiwerth Gábor temetése (régi temető)

† Csaba felnőtt gyermekért

Körmendy Károly temetése (régi temető)

† Pál és Emília szülőkért, nagyszülőkért

Szent Mónika, E.

Horváth-Dori Gergely – Szlavonics Zsuzsanna házasságkötése, valamint András, Abigél és Hanna gyermekik keresztelője

Horváth Szabolcs és Szécsi Zsanett Noémi házasságkötése

az augusztus hónapban eltemetettekért:  Gősi Imréné Kocsis Rozália, Hackl Ottóné Weintrager Anna, Sereg Józsefné Szalai Ilona, Weisz Józsefné Mihályi Jolán, Seiwerth Gábor, Körmendy Károly, Tóth Károly József

† József édesapáért

† Anna és László szülőkért és † hozzátartozókért

Takács Nóra Mária és Takács Dániel András  keresztelője

† Jutka és Marietta barátnőkért

Hétfőn, azaz augusztus 22-én, a Boldogságos Szűz Mária Királynő ünnepén, templomunk búcsúnapján, reggel 8 órakor is lesz szentmise, melynek végén kihelyezzük az Oltáriszentséget és egész napos szentségimádás lesz templomunkban. Este 17.00 órakor szentórát tartunk, utána 18.00 órakor ünnepi szentmise lesz. Tisztelettel kérem, ne hagyjuk őrizetlenül az Oltáriszentséget ezen a napon, hanem minél több időt töltsünk előtte imádságban.

• Az iskolai év kezdetén a Szentlélek Úristen segítségét kérjük, hogy világosítsa meg a tanulók értelmét, adjon nekik bölcsességet, kitartást a jó eredmények eléréséhez. A Szentlélek hívó VENI SANCTE himnuszt szeptember 4-én (azaz két hét múlva) a 9 órakor kezdődő szentmisében imádkozzuk. Minden diákot szeretettel hívok és várok, különösen a hittanosokat!

• Olyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Már vannak jelentkezők. Szeptember közepén szeretném elindítani a kurzust. Buzdítok minden érintettet, hogy éljen a lehetőséggel! Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!