SZENTMISÉK RENDJE 2016. augusztus 14 - 21.

2016. augusztus 15. (hétfő) 12:05

† Róbert férj, édesapa, nagyapáért

† Pál édesapa, nagyapáért és † nagyszülőkért

hálából a Szűzanya tiszteletére

Szűz Mária Mennybevétele (Nagyboldogasszony), FÜ

† Anna és László szülőkért és † hozzátartozókért

Szt. Ponciánusz pápa és Szt. Hippolitusz áldozópap, vértanúk, e.

† János és Mária szülőkért és † családtagokért

Sereg Józsefné Ilona temetése (régi)

† Anna és Jenő szülőkért és † hozzátartozókért

Eudes Szt. János áldozópap, e.

† Szidónia és Mihály szülők, nagyszülőkért

Szt. Bernát apát és egyháztanító, E.

† Alajos férj, édesapa, nagyapa

Szt. István király, Magyarország fővédőszentje, FÜ.

† Mihály férj, édesapa, nagyapáért

MOSON – ünnepi szentmise

† Rozália hitves, édesanya, nagymamáért – KENYÉRMEGÁLDÁS

† György és Irén szülőkért, valamint két gyermekükért

† Ilona és István szülők, nagyszülőkért

Rosta Iringó és Bándoli Zoé keresztelője

Eredics Lili keresztelője

† nagyszülőkért

Augusztus 15-én, azaz hétfőn, Nagyboldogasszony parancsolt ünnepén reggel 8-kor is lesz szentmise templomunkban. Az esti szentmise után – a hagyományokhoz híven – körmenetben elmegyünk az Akócsmalmi Mária-szoborhoz. Ne feledkezzünk el a szentmisén való részvételről, hogy méltón ünnepeljük meg a Szűzanya mennybevétele főünnepét!

Hétfőn, augusztus 15-én, Nagyboldogasszony parancsolt ünnepére való tekintettel nem lesz ügyfélfogadás a plébánián!

Csütörtökön (augusztus 18.) reggel 7.00 órakor lesz a szentmise, mert este a székesegyházi főesperesség papi összejövetele lesz a püspökségen. Este tehát nem lesz szentmise. Megértésüket köszönöm!

Augusztus 20-án, azaz szombaton, Szent István királyunk főünnepén, reggel 8 órakor és este 18 órakor lesz szentmise templomunkban. Az esti szentmise keretében adunk hálát az új kenyérért. Megáldjuk azt, majd a szentmise után szétosztjuk a Kedves Testvéreknek. Az egy kenyérből való részesedés kifejezi együvé tartozásunkat. Mivel a mosoni városrészben lesz a városi megemlékezés ünnepi szentmisével, ezért DÉLELŐTT NEM LESZ SZENTMISE TEMPLOMUNKBAN. Magam is a mosoni templomban veszek részt a 9.45-kor kezdődő koncelebrált szentmisén.

Augusztus 22-én, a Boldogságos Szűz Mária Királynő ünnepén, templomunk búcsúnapján, reggel 8 órakor is lesz szentmise, melynek végén kihelyezzük az Oltáriszentséget és egész napos szentségimádás lesz templomunkban. Este 17.00 órakor szentórát tartunk, utána 18.00 órakor ünnepi szentmise lesz. Tisztelettel kérem, ne hagyjuk őrizetlenül az Oltáriszentséget ezen a napon, hanem minél több időt töltsünk előtte imádságban.

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját,

avagy nyári pihenését!