SZENTMISÉK RENDJE 2016. június 12 - 19.

2016. június 11. (szombat) 12:59

† Barnabás felnőtt gyermekért

pro populo – TE DEUM

† Lehmann János és neje Ilona szülőkért

† László és Vilma szülőkért, valamint † László és Mária gyermekekért

Páduai Szt. Antal áldozópap, egyháztanító, E.

Áts Györgyné Irén temetése (régi)

† hozzátartozókért

† Erzsébet és István szülőkért, † Anna lányukért, † András vejükért és † Csaba unokájukért

Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő, E.

† Géza férj, édesapa, nagyapáért

Farkas Sándorné Éva temetése (régi)

† barátokért, szomszédokért

† Julianna és János nagyszülőkért

Szűcs Péter – Mertán Renáta házasságkötés

Horváth László – Kiss Kitti házasságkötés

Tóth Péter – Simon Brigitta házasságkötés

† családtagokért

† férjért és † szülőkért

hálából a Szűzanya tiszteletére és † Béla férj, édesapáért

Lovász Áron és Pénzes Luca keresztelője

† Antal és Ilona szülőkért, valamint † József testvérért

Vasárnap (június 12.), a 9 órai szentmise keretében adunk hálát Istenünknek az elmúlt tanévért a Te Deum elimádkozásával.

Június 19-től, azaz a nyári szünet idején, nem lesz 9 órakor szentmise. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a nyári szabadságok és vakáció ideje alatt nem kell szentmisére járni! Sőt, ha elutazunk, érdeklődjünk az ottani szentmisék időpontjáról (Magyarországon - www.miserend.hu). Ma már nincs akadálya a szentmisén való részvételnek. Templomunkban szeptember 4-én lesz újra 9 órakor is szentmise!

Az elkövetkezendő hét a papszentelések hete Magyarországon. Egyházmegyénkben Dr. Pápai Lajos püspök atya, apostoli kormányzó, 2016. június 17-én, pénteken a győri székesegyház-bazilikában délelőtt 10 órakor szentmise keretében diakónussá szenteli Holpár István Balázs és Magyaros László akolitusokat és pappá szenteli Váradi Kristóf és Vlaj Márk diakónusokat. Váradi Kristóf 2014-ben a tanév kezdetén nálunk volt gyakorlaton. Imádkozzunk továbbra is új papi hivatásokért, hogy minél többen legyenek követői e fiataloknak, és támasszon az Úr újabb hivatásokat közösségünkből is!

• Már előre jelzem, hogy június 26-án (vasárnap) az esti szentmisében emlékezünk Szent László királyunkra és a szentmise után megtartjuk szokásos ünnepségünket a templom melletti szobránál. A szentmise főcelebránsa Dr. Pápai Lajos püspök atya lesz. Kérem, minél többen vegyünk részt ezen a szentmisén, és vele együtt imádkozva adjunk hálát azért a 25 évért, melyben főpásztorként kormányozta egyházmegyénket!

Az ünnepséget követően jótékonysági misebor- és kolbászkóstoló lesz itt a Szent László téren, melynek bevételét a Hospice – Segítő Kéz Alapítvány céljaira (a Hospice Ház kialakítására) fordítjuk. Mindenkit nagy szeretettel hívok és várok ünnepségünkre!

2016. július 11-16. között ifjúsági nyári tábort szervezünk Dunaszigeten az ökoparkban Barátság – szerelem témában azon fiataloknak, akik idén fejezték be általános iskolás tanulmányaikat és még nem töltötték be 20. életévüket. Bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán, illetve a plakáton feltüntetett elektronikus honlapcímen található. Kérem, ha van érdeklődő jelezze mielőbb!

• Az egyházközségi hozzájárulással (egyházi adó) kapcsolatban szeretném jelezni, hogy tavaly óta csak a plébánián, illetve az egyházközség bankszámlájára lehet befizetni az egyházközségi hozzájárulást átutalással vagy postai befizetéssel. Csekk a plébánián, illetve a sekrestyében igényelhető. Hálásan köszönöm mindazoknak, akik már ezt megtették! (Az egyházközség határa: Erkel F. utca, Mátyás király utca, Hanság utca.)

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját!

Az érettségizőknek a Szentlélek Úristen megvilágosító kegyelmét kívánjuk és kérjük!