SZENTMISÉK RENDJE 2016. május 29 - június 5.

2016. május 28. (szombat) 15:07

Krisztus Szent Teste és Vére, Úrnapja

† Matild és Ferenc szülőkért, valamint † Piroska testvéréért

† Kaiser Teréz és Szabó Elemér szülőkért

† édesapáért és élő László fiáért – a szentmise keretében a beavató szentségekben részesül Nagy Kiara és Mia

pro populo – ÚRNAPI KÖRMENET

Szt. István király ereklyéinek átvitele, e.

Poroszkai Lászlóné Teréz temetése(régi)

† Gizella édesanyáért, † József és György testvérekért, valamint † nagyszülőkért

† jótevőkért

Szt. Jusztínusz vértanú, E.

Soós Bálint temetése (régi)

† Kolomann Gyuláért és Mária feleségéért, † László vejükért és † Vendelért

Szt. Marcellinusz és Szt. Péter vértanúk, e

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Jézus Szentséges Szíve, FÜ.

Rigó László temetése (régi)

Bellovicz Károly temetése (régi)

SZENTÓRA – alatta gyóntatás

a rózsafüzér társulat élő és † tagjaiért

A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szíve, E.

Lencse Péter – Páli Orsolya házasságkötés

Széles János – Varga Zsuzsanna házasságkötés.

† Ferenc férj, édesapa, nagyapáért

† Karácsony István édesapáért

a Szűzanya tiszteletére

hálából 80. születésnapra

Bieder Olivér keresztelője

† Ferenc és Erzsébet nagyszülők, dédszülőkért

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Még hétfőn és kedden a szentmisék előtt 17.35-kor elimádkozzuk a lorettói litániát, majd ezt követően az irgalmasság rózsafüzérét. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra.

Csütörtökön (június 2.) elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 17.00 órakor, melyben papi és szerzetesi hivatásokért könyörgünk, majd ezt követően a szentmisét is erre a szándékra ajánljuk fel. Buzdítok mindenkit a közös imádságra!

Pénteken (június 3.) elsőpéntek, ugyanakkor Jézus Szentséges Szíve főünnepe. 17.00 órakor a Jézus Szíve Családja szentségimádási órát tart templomunkban, ezalatt pedig gyónási lehetőséget biztosítunk, majd az ünnepi szentmisénk végén hétáldásos körmenetet tartunk a templomban.

• Vasárnap (június 5.) elsővasárnap ugyan, de nem lesz szentóra délután, így a rózsafüzért titokcsere is elmarad. Kérem a rózsafüzér társulat tagjait, hogy csütörtöktől vasárnapig bezárólag a sekrestyében cseréljék ki a titkokat.

Vasárnap (június 5.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban (Lotz K. u. 2.) 16.00 órakor, melyre mindenkit szeretettel várnak!

2016. július 11-16. között ifjúsági nyári tábort szervezünk Dunaszigeten az ökoparkban Barátság – szerelem témában azon fiataloknak, akik idén fejezték be általános iskolás tanulmányaikat és még nem töltötték be 20. életévüket. Bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán, illetve a plakáton feltüntetett elektronikus honlapcímen található.

• Az egyházközségi hozzájárulással (egyházi adó) kapcsolatban szeretném jelezni, hogy tavaly óta csak a plébánián, illetve az egyházközség bankszámlájára lehet befizetni az egyházközségi hozzájárulást átutalással vagy postai befizetéssel. Csekk a plébánián, illetve a sekrestyében igényelhető. Hálásan köszönöm mindazoknak, akik már ezt megtették! (Az egyházközség határa: Erkel F. utca, Mátyás király utca, Hanság utca.)

A kenyér és bor színében köztünk lévő Úr áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját!