SZENTMISÉK RENDJE 2016. május 15 - 22.

2016. május 16. (hétfő) 7:12

Pünkösdvasárnap

† Gabriella és Mária testvérekért

† Galántai Károly és Megyimori Piroska szülőkért

Jámbor Jázmin Kiara, Török Nóra, Hatamov Edvárd keresztelője

† József férj, édesapáért

Nepomuki Szt. János áldozópap és vértanú, e.

MOSON – Nepomuki Szt. János ünnepe (búcsú)

† Ilona és Ferenc szülőkért, valamint † Ferenc testvérért

† Katalin és János szülők, nagyszülőkért

Szt. I. János pápa és vértanú, e.

† István édesapáért és † Lajos áldozópapért

† Liptay Levente édesapáért, † Szenes Rudolfné édesanyáért és † Tibor fiáért

Sienai Szt. Bernardin áldozópap, e.

† Zsófia édesanyáért és † Zsófia lányáért

Magellán Szt. Kristóf áldozópap és társai mexikói vértanúk, e.

Bérmálkozók gyóntatása

Pleier László – Doszpoth Nóra házasságkötése

† nagyszülőkért

Szentháromság vasárnapja

† Vilmos férj, édesapa, nagyapáért

† Cserpes Géza, édesapa, nagyapa, dédapáért

† Szabó Imre és neje Irén szülőkért és † nagyszülőkért

Papp Katinka Lilla, Fördős Petra, Egri Szófia keresztelője

Tóth Kolos keresztelője

BÉRMÁLÁS

† Anna édesanya, nagymama, dédmamáért

• Az elmúlt vasárnapon az ukrajnai rászorulók részére 293 135 forintot adakoztak a Kedves Testvérek templomunkban, a Szt. Kereszt kápolnában pedig 70 100 forintot. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Minden esti szentmise előtt 17.35-kor elimádkozzuk a lorettói litániát, majd ezt követően az irgalmasság rózsafüzérét. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra.

2016. május 21-én, azaz szombaton, kerékpáros zarándoklatot szervezünk Győrbe, hogy átlépve a bazilika szent kapuján teljes búcsúban részesülhessünk és a Boldogságos Szent Szűz vérrel könnyező kegyképének oltáránál a legszentebb áldozatot bemutassuk. A zarándoklatról bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán olvasható vagy érdeklődni lehet a plébánián.

• Ugyancsak szombaton (május 21.) 9.00-tól gyóntatjuk a bérmálkozókat és utána szüleiket. A bérmálkozók gyónása után elpróbáljuk velük magát a szertartást. Csak ezen a napon lesz bérmálási próba!

Vasárnap (május 22.) 15.00 órakor a Bérmálás szentségében részesíti Püspök atyánk megbízásából Németh László általános püspöki helynök úr azokat a nyolcadikosainkat, akik kellőképpen felkészültek, tudásukról tanúbizonyságot adtak és megfeleltek a szentség felvételéhez szükséges követelményeknek. Imádkozzunk értük, és kérjük számukra a szentség hathatós kegyelmét, hogy valóban Krisztus tanúi lehessenek a világban!

Május 23-án van Boldog Apor Vilmos vértanú püspökünk liturgikus ünnepe. Ezen a napon délelőtt 9.00 órakor a papság számára rekollekció lesz, majd 11 órakor ünnepi püspöki szentmise a Győri Székesegyházban. Nagy szeretettel várják az egyházmegye híveit is a szentmisére. Gyakran fohászkodjunk vértanú püspökünkhöz, kérjük közbenjárását és ne féljünk tőle csodát is kérni!

• Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 20-ig. Adónk első 1%-át ajánljuk fel a Magyar Katolikus Egyház részére a 0011 technikai számon és buzdítsuk katolikus ismerőseinket is, hogy támogassák adójuk első 1%-val egyházukat. Mivel a második 1%-ot valamely közhasznú alapítvány javára ajánlhatjuk fel, szeretettel ajánlom az adó második 1%-ának felajánlását a Hildegard Óvoda Alapítványa javára, melynek adószáma 18536137-1-08.

Közlöm ezzel kapcsolatban a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia felhívását:

"A Magyar Katolikus Egyház az idén is segíti az adózók tájékozódását az 1%-os kampány során. A Szeretettel a szeretetért! honlapon keresztül is szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy a legkisebb, akár a nulla összegről szóló rendelkezés is értékes.

Kérjük, abban az esetben is tegye meg felajánlását a Magyar Katolikus Egyháznak, ha személyi jövedelemadója bizonyos kedvezmények (például családi adókedvezmény) miatt nulla forint. Az állam ugyanis a felajánlók számánál ezeket a rendelkezéseket is figyelembe veszi.

Az egyházaknak biztosított kiegészítő támogatás felosztása ugyanis a rendelkezők száma alapján történik, amelybe a nulla forintról szóló felajánlás is beleszámít.

Kérjük, támogassa a Magyar Katolikus Egyház szolgálatát adója egyházi 1%-ával, hogy minél több helyen nyújthassunk segítséget! Technikai szám: 0011

Segítségét hálásan köszönjük!"

A Szentlélek Úristen világossága töltse be mindannyiunk életét és segítsen bennünket a jövő heti munkánkban!