SZENTMISÉK RENDJE 2016. május 8 - 15.

2016. május 8. (vasárnap) 19:17

Húsvét 7. vasárnapja

Urunk Mennybemenetele, fü.

† Lajos édesapáért

pro populo - ELSŐÁLDOZÁS

Hécz és Ott család † tagjaiért

hálából a Szűzanya tiszteletére

Földesi István temetése (új temető)

† Valéria és Péter szülők, nagyszülőkért

† Katalin és Ferenc szülőkért

hálából házassági évfordulóra

Szt. Néreusz és Szt. Achilleusz vértanúk, e. vagy Szet. Pongrác vértanú, e.

† Ferenc és Teréz szülőkért

A Fatimai Boldogságos Szűz Mária, e.

† Árvay Zoltánért, † édesapjáért és † nagyszülőkért

† Erazma nővérért és † Károly édesapáért

Pünkösdvasárnap

† Gabriella és Mária testvérekért

† Galántai Károly és Megyimori Piroska szülőkért

Jámbor Jázmin Kiara, Török Nóra, Hatamov Edvárd keresztelője

† József férj, édesapa

Vasárnap (május 8.) tartjuk meg a Szentatya által meghirdetett gyűjtést az ukrajnai rászorulók támogatására. Perselyadományunkat erre a célra fordítjuk. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkűségét!

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Minden esti szentmise előtt 17.35-kor elimádkozzuk a lorettói litániát, majd ezt követően az irgalmasság rózsafüzérét. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra.

2016. május 21-én kerékpáros zarándoklatot szervezünk Győrbe, hogy átlépve a bazilika szent kapuján teljes búcsúban részesülhessünk és a Boldogságos Szent Szűz vérrel könnyező kegyképének oltáránál a legszentebb áldozatot bemutassuk. A zarándoklatról bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán olvasható vagy érdeklődni lehet a plébánián.

• Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 20-ig. Adónk első 1%-át ajánljuk fel a Magyar Katolikus Egyház részére a 0011 technikai számon és buzdítsuk katolikus ismerőseinket is, hogy támogassák adójuk első 1%-val egyházukat. Mivel a második 1%-ot valamely közhasznú alapítvány javára ajánlhatjuk fel, szeretettel ajánlom az adó második 1%-ának felajánlását a Hildegard Óvoda Alapítványa javára, melynek adószáma 18536137-1-08.

Közlöm ezzel kapcsolatban a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia felhívását:

"A Magyar Katolikus Egyház az idén is segíti az adózók tájékozódását az 1%-os kampány során. A Szeretettel a szeretetért! honlapon keresztül is szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy a legkisebb, akár a nulla összegről szóló rendelkezés is értékes.

Kérjük, abban az esetben is tegye meg felajánlását a Magyar Katolikus Egyháznak, ha személyi jövedelemadója bizonyos kedvezmények (például családi adókedvezmény) miatt nulla forint. Az állam ugyanis a felajánlók számánál ezeket a rendelkezéseket is figyelembe veszi.

Az egyházaknak biztosított kiegészítő támogatás felosztása ugyanis a rendelkezők száma alapján történik, amelybe a nulla forintról szóló felajánlás is beleszámít.

Kérjük, támogassa a Magyar Katolikus Egyház szolgálatát adója egyházi 1%-ával, hogy minél több helyen nyújthassunk segítséget! Technikai szám: 0011

Segítségét hálásan köszönjük!"

A feltámadt és Mennybe ment Urunk áldása kísérje mindannyiunk életét és munkáját!