SZENTMISÉK RENDJE 2016. május 1 - 8.

2016. április 30. (szombat) 12:00

Húsvét 6. vasárnapja

Gyűjtés Ukrajna javára

† József férj, édesapáért

† Tamás és Emma szülők, nagyszülők, dédszülőkért és † Tamás testvérért

Kozma Romina keresztelője

SZENTÓRA

† István édesapáért és † Júlia édesanyáért

Szt. Atanáz püspök és egyháztanító, E.

Murányi Gyuláné Rozália temetése (új tem.)

hálából a Szűzanya tiszteletére

Szt. Fülöp és Szt. Jakab apostolok, Ü.

élő családtagokért Segítő Szűzanya tiszteletére

Szt. Flórián vértanú, e. vagy Boldog Ceferino Giménez Malla vértanú, e.

a Szűzanya tiszteletére és † Anikóért

SZENTÓRA a Rozália kápolnában!!!

papi és szerzetesi hivatásokért

Jakab Károlyné Mária temetése (régi)

Kiss Ernőné Györgyi temetése (régi)

Gyóntatás – elsőáldozók szülei, hozzátartozói is

élő gyermekekért és unokákért

Boldog Gizella, e.

Elsőáldozók gyóntatása

Forrai Attila – Vlasics Kitti házasságkötése

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † Sándor és Judit testvérekért

Húsvét 7. vasárnapja

Urunk Mennybemenetele, fü.

† Lajos édesapáért

pro populo - ELSŐÁLDOZÁS

Hécz és Ott család † tagjaiért

hálából a Szűzanya tiszteletére

Vasárnap (május 1.), elsővasárnap lévén, szentségimádási óra lesz templomunkban délután 15.00 órakor, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere. A szentóra keretében imádkozzuk el a májusi litániánkat és folytatjuk elmélkedéseinket az isteni irgalmasságról.

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Minden esti szentmise előtt 17.30-kor elimádkozzuk a lorettói litániát, majd ezt követően az irgalmasság rózsafüzérét. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra.

Csütörtökön, elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk 17.00 órakor papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve ezúttal a Rozália kápolnában (Lotz K. u. 2), mivel az elsőáldozók próbája lesz itt a templomban. Ezt követően a szentmisét is erre a szándékra ajánljuk fel, de az már a templomban lesz!

Az elsőáldozás május 8-án 9.00 órakor lesz templomunkban. A próbák azonban már elkezdődnek. Kérem, hogy minden elsőáldozó vegyen részt a próbákon, hogy ügyesen tudja mindenki a szerepét a szertartáson.

A próbák:

május 5. (csütörtök) 16.15-kor;

május 6. (péntek) 16.15-kor;

május 7. (szombat) 9.00-kor gyóntatás, majd próba, ha szükséges.

Az elsőáldozók hozzátartozóinak szintén lesz előtte pénteken (május 6.) is gyónási lehetőség 16.30 órától. Lehetőleg minél többen használják ki ezt az alkalmat!

Tisztelettel kérem a Kedves Testvéreket, hogy ezen a vasárnapon, aki nem érintett az elsőáldozásban, lehetőség szerint másik szentmisén vegyen részt! Köszönöm a megértésüket!

• Szentatyánk, Ferenc pápa április 3-án a Szent Péter téren nyilvánosan meghirdette, hogy április 24-én, vasárnap, Európa minden katolikus templomában külön gyűjtést kezdeményez az ukrajnai rászorulók támogatására. Dr. Pápai Lajos megyéspüspök rendelkezése szerint egyházmegyénkben május 8-án lesz az ukrajnai rászorulók támogatására a gyűjtés. Így a jövő vasárnapi perselyadományunkat erre a célra fordítjuk. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkűségét!

• Egyházmegyénk 14. alkalommal rendezi meg a Győri Szeretet Napokat Böjte Csaba ferences szerzetes misszióját támogatva, 2016. május 6-7-8-án. A Kedves Testvérek részvételére és támogatására számítva szeretettel várnak mindnyájunkat a szervezők, és buzdítunk mindenkit erre a csodálatos hétvégi programra! Plakát a hirdetőtáblán , illetve ITT olvasható!

• Miklós atya vezetésével zarándoklatot szervezünk Lengyelországba 2016. május 23 – 26. között. Bővebb tájékoztatás a hirdetőtáblán olvasható. Érdeklődni a plébánián, illetve Miklós atyánál lehet.

• "Átlépni az irgalmasság kapuin" mottóval zarándoklatot szervezünk az Örök Városba 2016. szeptember 25 – 30. között. Plakát a hirdetőtáblán olvasható. Érdeklődni lehet nálam, illetve a plébánián hivatali időben.

• Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 20-ig. Adónk első 1%-át ajánljuk fel a Magyar Katolikus Egyház részére a 0011 technikai számon és buzdítsuk katolikus ismerőseinket is, hogy támogassák adójuk első 1%-val egyházukat. Mivel a második 1%-ot valamely közhasznú alapítvány javára ajánlhatjuk fel, szeretettel ajánlom az adó második 1%-ának felajánlását a Hildegard Óvoda Alapítványa javára, melynek adószáma 18536137-1-08.

A feltámadt és irgalmas Urunk áldása kísérje mindannyiunk életét és munkáját!