SZENTMISÉK RENDJE 2016. április 24 - május 1.

2016. április 23. (szombat) 18:01

Húsvét 5. vasárnapja

Bernáth család † tagjaiért

Móricz és Farkas család † tagjaiért

† András és Irénke szülők, nagyszülőkért

Németh Nimród Attila és Győrig Zalán keresztelője

† István és Teréz szülők, nagyszülőkért, valamint † Cecília és Csaba testvérekért

Szt. Márk evangélista, Ü

Dr. Meichelbeck Ernőné Krisztina temet. (régi)

† Béla férj édesapa nagyapáért, valamint † Lajos és Blanka szülőkért, nagyszülőkért

Kovács Lászlóné Júlia temetése (régi)

† Mária és János keresztszülőkért

Chanel Szt. Péter áldozópap és vértanú, e. vagy Montforti Grignion Szt. Lajos Mária áldozópap, e.

† Takács Mária imádkozótársért

Sienai Szt. Katalin szűz és egyháztanító, Európa társvédőszentje, Ü.

† Tímea testvérért halálának 10. évfordulóján

Szt. V. Piusz pápa, e.

az április hónapban eltemetett testvéreinkért: Markó Lajos, Szabó Ferenc, Németh Jenőné Riesner Marianna, Németh Gyuláné Németi Magdolna, Csapó Ferenc, Varga Lászlóné Wetzelsdorfer Katalin, Szedlák Mihály, Dr. Meichelbeck Ernőné Durda Krisztina, Kovács Lászlóné Rozsnyai Júlia

Húsvét 6. vasárnapja

† József férj, édesapáért

† Tamás és Emma szülők, nagyszülők, dédszülőkért és † Tamás testvérért

Kozma Romina keresztelője

SZENTÓRA

† István édesapáért és † Júlia édesanyáért

• Hálásan megköszönöm a Kedves Testvérek múlt vasárnapi perselyadományát, amellyel a papképzést és hivatásgondozást támogatták. Templomunkban 254 110 forintot, a Szent Kereszt kápolnában pedig 16 000 forintot gyűjtöttünk össze erre a célra. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak és különösen is köszönöm a papi hivatásokért végzett minden imádságukat!

2016. április 27-én lesz 25. évfordulója annak, hogy Dr. PÁPAI LAJOSt a győri Székesegyházban püspökké szentelték. Ezen a napon, délelőtt 10 órakor hálaadó szentmisét mutat be jubiláló főpásztorunk a Bazilikában. Az eseményre tisztelettel és szeretettel hívja és várja Püspök atyánk az egyházmegye híveit is. Lehetőség szerint minél többen vegyünk részt az ünnepi szentmiséjén és imáinkkal kísérjük szolgálatát!

Az elsőáldozás május 8-án 9.00 órakor lesz templomunkban. A próbák azonban már elkezdődnek. Kérem, hogy minden elsőáldozó vegyen részt a próbákon, hogy ügyesen tudja mindenki a szerepét a szertartáson.

A próbák:

április 28. (csütörtök) 16.15-kor;

április 29. (péntek) 16.15-kor;

május 5. (csütörtök) 16.15-kor;

május 6. (péntek) 16.15-kor;

május 7. (szombat) 9.00-kor gyóntatás, majd próba, ha szükséges.

Az elsőáldozók hozzátartozóinak szintén lesz előtte pénteken (május 6.) is gyónási lehetőség 17 órától.

Vasárnap (május 1.), elsővasárnap lévén, szentségimádási óra lesz templomunkban délután 15.00 órakor, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere. A szentóra keretében imádkozzuk el a májusi litániánkat és folytatjuk elmélkedéseinket az isteni irgalmasságról.

• Egyházmegyénk 14. alkalommal rendezi meg a Győri Szeretet Napokat Böjte Csaba ferences szerzetes misszióját támogatva, mely 2016. május 6-án, este 7 órakor bállal veszi kezdetét, május 7-én, szombaton jótékonysági hangversennyel folytatódik, majd május 8-án, vasárnap püspöki szentmisével és egész napos vidám programokkal, végül a Csík zenekar koncertjével zárul. A kedves testvérek részvételére és támogatására számítva szeretettel várnak mindnyájunkat a szervezők, és buzdítunk mindenkit erre a csodálatos hétvégi programra!

• Miklós atya vezetésével zarándoklatot szervezünk Lengyelországba 2016. május 23 – 26. között. Bővebb tájékoztatás a hirdetőtáblán olvasható. Egyedülálló alkalom, hogy az Irgalmasság Szentévében a krakkói Irgalmasság Bazilikában nyerjünk búcsút. Érdeklődni a plébánián, illetve Miklós atyánál lehet.

• "Átlépni az irgalmasság kapuin" mottóval zarándoklatot szervezünk az Örök Városba 2016. október 9 – 14. között, illetve a nagyszámú érdeklődés miatt még egy alkalommal szeptember 25 – 30. között. Plakát a hirdetőtáblán olvasható. Érdeklődni lehet nálam, illetve a plébánián hivatali időben.

A feltámadt és irgalmas Urunk áldása kísérje mindannyiunk életét és munkáját!