SZENTMISÉK RENDJE 2016. április 17 - 24.

2016. április 17. (vasárnap) 19:32

Húsvét 4. vasárnapja

papi hivatások vasárnapja

Janics család † tagjaiért

hálából 45. házassági évforduló alkalmából

† József és Margit szülők, nagyszülőkért

Susovits Baltazár és Tukovics Máté Olivér keresztelője

† Erzsébet és Gyula szülők, nagyszülőkért

Szedlák Mihály temetése (új)

† édesapáért és † családtagokért

† Borbála és János nagyszülőkért

Szt. Anzelm püspök és egyháztanító, e.

† Erzsébet és Ferenc szülőkért és † Ferenc gyermekükért

† Imre édesapáért

Szt. Adalbert püspök és vértanú, E.

Lőrincz Imre – Krajnyák Zsuzsanna házasság

† Antal férj, édesapa, nagyapáért

Húsvét 5. vasárnapja

Bernáth család † tagjaiért

Móricz és Farkas család † tagjaiért

† András és Irénke szülők, nagyszülőkért

Németh Nimród Attila és Győrig Zalán keresztelője

† István és Teréz szülők, nagyszülőkért, valamint †Cecília és Csaba testvérekért

2016. április 23-án gyalogos zarándoklatot szervezünk Győrbe, hogy átlépve a bazilika szent kapuján teljes búcsúban részesülhessünk és a Boldogságos Szent Szűz vérrel könnyező kegyképének oltáránál a legszentebb áldozatot bemutassuk. A zarándoklatról bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán olvasható vagy érdeklődni lehet a plébánián legkésőbb hétfő (04.18.)délig.

2016. április 27-én lesz 25. évfordulója annak, hogy Dr. PÁPAI LAJOSt a győri Székesegyházban püspökké szentelték. Ezen a napon, délelőtt 10 órakor hálaadó szentmisét mutat be jubiláló főpásztorunk a Bazilikában. Az eseményre tisztelettel és szeretettel hívja és várja Püspök atyánk az egyházmegye híveit is. Lehetőség szerint minél többen vegyünk részt az ünnepi szentmiséjén és imáinkkal kísérjük szolgálatát!

• Miklós atya vezetésével zarándoklatot szervezünk Lengyelországba 2016. május 23 – 26. között. Bővebb tájékoztatás a hirdetőtáblán olvasható. Egyedülálló alkalom, hogy az Irgalmasság Szentévében a krakkói Irgalmasság Bazilikában nyerjünk búcsút. Érdeklődni a plébánián, illetve Miklós atyánál lehet.

• "Átlépni az irgalmasság kapuin" mottóval zarándoklatot szervezünk az Örök Városba 2016. október 9 – 14. között, illetve a nagyszámú érdeklődés miatt még egy alkalommal szeptember 25 – 30. között. Plakát a hirdetőtáblán olvasható. Érdeklődni lehet nálam, illetve a plébánián hivatali időben.

Az irgalomban gazdag Feltámadt Úr áldása kísérje mindannyiunk életét és munkáját!