SZENTMISÉK RENDJE 2016. március 27 - április 3.

2016. március 26. (szombat) 12:00

HÚSVÉT-VASÁRNAP

Krisztus feltámadása

† Klára édesanyáért

† Mária feleség, édesanya, nagymamáért és † Rozália gyermek, testvérért

Tokovicz Nóra, Váradi Dominik Martin, Váradi Boglárka Hanna, Lakatos Nerine Virginia, Lovász-Szigeti Ábel, Lovász-Szigeti Zétény, Varga Benett Noel, Petrekovits Mirabell, Böröck Hanna, Molnár Csenge Rebeka, Nagy Gergő, Tóth Anna Anikó keresztelője.

† Imre és Borbála szülők, nagyszülőkért

Húsvéthétfő

†férjért, †gyermekért és † nagyszülőkért

† Etelka és Vilmos szülők, nagyszülőkért

Kedd Húsvét nyolcadában

Boglári Tivadar temetése (régi)

† Gyöngyi feleség, édesanyáért

Szerda Húsvét nyolcadában

† Mátyás férj, édesapa, nagyapáért

Csütörtök Húsvét nyolcadában

† József férj, édesapa, nagyapáért

Péntek Húsvét nyolcadában

Koncsek László temetése (régi)

bűnbánati liturgia + gyóntatás

† Temesi Antal és felesége Máriáért, valamint † gyermekeikért

Szombat Húsvét nyolcadában

Mike Károly – Hegedűs Friderika házasságr.

a március hónapban eltemetett testvéreinkért: Nagy Károlyné Pintér Ágnes, Pausits Tamás András, Dr. Bondor László, Lancz Rezső, Meszlényi Andrásné Altenthaler Mária, Éder Istvánné Kertész Zsuzsanna, Boglári Tivadar, Koncsek László (04.01.)

Húsvét 2. vasárnapja

Az Isteni Irgalmasság vasárnapja

† Jusztina és István szülőkért

† Johann Karallért

SZENTÓRA

† Tamás fiúért

• Hálásan köszönöm mindazok segítségét, akik közreműködtek a húsvéti szertartások előkészítésében és ünneplésében. Különösen is megköszönöm a templomtakarítók és díszítők áldozatos munkáját! Örülök a ministránsok aktív részvételének és annak, hogy nagyon összeszedetten és szépen végezték feladatukat. Köszönöm a Krisztina kórus szolgálatát az "apostolokét" és mindazokét, akik aktívan részt vettek liturgiánk végzésében, szebbé tételében. A Feltámadt Úr közelsége és öröme kísérje mindazok életét és lelki gyarapodását is, akik tiszta szívvel jelen voltak szertartásainkon és mélyebben átélték a liturgikus cselekményeket. Kívánom, hogy mindannyiunk számára gyümölcsöző legyen.

Húsvéthétfőn csak reggel 8-kor és este 6 órakor lesz szentmise templomunkban.

• Pénteken elsőpéntek. A szentmise előtt 17.15-kor bűnbánati liturgiát végzünk, majd gyónási lehetőséget biztosítunk egészen a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

• Vasárnap (április 3.) az Isteni Irgalmasság vasárnapja, ugyanakkor elsővasárnap. Délután 15.00 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, folytatva az Isten irgalmasságáról való elmélkedést, majd 16.00 órakor rózsafüzér titokcsere lesz.

KEGYELEMTELJES, ÁLDOTT HÚSVÉTOT KÍVÁNOK MINDEN KEDVES TESTVÉREMNEK! A FELTÁMADÁS ÖRÖME TÖLTSE EL SZÍVÜNKET!