SZENTMISÉK RENDJE 2016. február 14 - 21.

2016. február 13. (szombat) 12:10

Nagyböjt 1.

vasárnapja

† Farkas és Tóth nagyszülőkért, valamint † hozzátartozókért

† Katalin és László szülők, nagyszülőkért

† Aranka édesanya, nagymamáért

† István és Erzsébet szülők, nagyszülőkért, † István fiukért, valamint † Emília lányukért és férjéért

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

† Erzsébet és Ferenc nagyszülők, dédszülőkért

Isten segítségéért

bűnbánati és böjti nap!

keresztúti ájtatosság

† Mária édesanyáért és † családtagokért

† Tamás felnőtt gyermek, testvérért

Nagyböjt 2.

vasárnapja

† szülőkért

† Tóth István édesapa, nagyapáért halálának 35. évfordulóján

† Sándor Zoltán férj, édesapa, nagyapáért halálának 1. évfordulóján

† Aranka édesanya, nagymamáért

Hamvazószerdával elkezdtük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ne feledjük, hogy kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

• Nagyböjt péntekjein 17.15-kor közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

• Ha valaki még szeretne jelentkezni szentföldi zarándoklatunkra, mely 2016. április 4-10. között valósul meg, az előttünk álló héten még megteheti, de utána már le kell adnom a teljes névsort. Elég szép számban összejöttünk, aminek nagyon örülök. A program a hirdetőtáblán olvasható, de érdeklődni lehet a plébánián vagy az utazási irodánál (Julianus Tours, Budapest, 1053 Ferenciek tere 7-8.; Tel/Fax: +36 1 374-0037, Tel: + 36 1 374-0038, E-mail: ).

Nyílt nap lesz 2016. február 20-án a Győri Papnevelő Intézetben, melynek keretében lehetőség nyílik arra, hogy a Szeminárium élete és a papi hivatás iránt érdeklődő fiatalok találkozhassanak az itt végzett atyákkal, és személyesen ismerhessék meg a kispapok életét. Jelentkezni lehet dr. Martos Levente Balázs prefektus úrnál a címen vagy a 96/313-055-ös telefonszámon. Szeretettel buzdítom a középiskolás fiúkat, akiknek szívében érdeklődés van a szemináriumi élet iránt, hogy egy élményekben gazdag napot töltsenek el a kispapokkal és utazzanak el Győrbe! Kérem a szülők támogató segítségét is, melyet előre köszönök. Plakát a hirdetőtáblán olvasható.

• Nagyböjti lemondásunk akkor lesz igazán érdemszerző, ha azt valamilyen nemes célra fordítjuk. Gondoljunk most a velünk élő hajléktalanokra! Jó lenne, ha minden héten elhoznánk a templomba egy jelképes ajándékot, melyet nekik ajánlunk fel. Így a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy tetszőleges konzervet (hús, máj, hal, stb.), amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak. Mi ezt összegyűjtjük és eljuttatjuk a hajléktalanszállónak, ahol gondoskodnak róluk. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjtben. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Isten irgalmas szeretete legyen velünk nagyböjti előkészületünk folyamán!