SZENTMISÉK RENDJE 2016. február 7 - 14.

2016. február 6. (szombat) 12:00

könyörgő nap a világ éhezőiért

† nagyszülőkért

† Erzsébet édesanya, nagymamáért születési évfordulóján

SZENTÓRA

† szülők, nagyszülőkért

Emiliáni Szt. Jeromos, e. vagy Bakhita Szt. Jozefina szűz, e.

† családtagokért

† nagyszülőkért

Hamvazószerda

szigorú böjti nap!!!

† Imre édesapáért

A Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária, e.

Betegek Világnapja

a betegekért

bűnbánati és böjti nap!

keresztúti ájtatosság

† Béla férj, édesapa, nagyapáért

† András édesapa, nagyapáért

Nagyböjt 1.

vasárnapja

† Farkas és Tóth nagyszülőkért, valamint † hozzátartozókért

† Katalin és László szülők, nagyszülőkért

† Aranka édesanya, nagymamáért

Vasárnap (február 7.), elsővasárnap lévén, 15.00 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, melyen az isteni irgalmasságról elmélkedünk és ennek szellemében imádkozunk. Utána rózsafüzért titokcsere lesz.

Kedden (február 9.) első alkalommal kínálunk lehetőséget a késői órákban szentgyónásra és szentségimádásra. Ezen a napon a szentmise után kihelyezzük az Oltáriszentséget és 21 óráig gyóntatunk. Egyedülálló lehetőség ez azoknak, akik később fejezik be munkájukat és lehetőség arra, hogy tiszta lélekkel kezdjék el a nagyböjti időszakot. Ilyenkor nemcsak szentgyónásra, de lelki beszélgetésre is lesz lehetőség kb. fél órában. Mindenkit szeretettel várunk!

Hamvazószerdával (február 9.) elkezdjük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ezen a napon jelöljük meg a megszentelt hamuval a Kedves Testvérek homlokát az este 18.00 órakor kezdődő szentmise keretében. Aki teheti, vegyen rész ezen a szentmisén és hamvazószerdán hamvazkodjon!

A Magyarországra érvényes böjti fegyelmet szeretettel közöljük:

Böjt és hústól való megtartóztatás van: Hamvazószerdán (02.09.) és Nagypénteken (03.25.). E napokon a betöltött 18 éves kortól a megkezdett 60 éves korig naponta csak háromszor szabad étkezni, és egyszer szabad jóllakni, húseledelt pedig a betöltött 14 éves kortól nem szabad enni.

Kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

Február 11-én (csütörtökön) a Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária emléknapján, mely egyben a Betegek Világnapja, az esti szentmisében kiszolgáltatjuk a Betegek szentségét mindazon beteg, illetve idős testvéreinknek, akik jelentkeznek a szentség felvételre és kérik. Jelentkezni lehet még hétfő estig a plébánián vagy a sekrestyében megtalálható jelentkezési lappal.

• A nagyböjti lelkigyakorlatunk február 12-13-14-én lesz. A lelkigyakorlat vezetője Németh László atya, pápai prelátus, általános püspöki helynök, székesegyházi kanonok. Pénteken, szombaton és vasárnap (kivéve 9.00) a szentmisék keretében mondja el elmélkedéseit. Buzdítok mindenkit a részvételre, ezért is időzítettem a hét végére lelkigyakorlatunkat!

• Nagyböjt péntekjein 17.15-kor közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

• Még mindig van lehetőség jelentkezni szentföldi zarándoklatunkra, mely 2016. április 4-10. között valósul meg. Utazási iroda szervezi ezt az utat. A zarándoklat lelki vezetője jómagam leszek. A program a hirdetőtáblán olvasható, de érdeklődni lehet a plébánián vagy az utazási irodánál (Julianus Tours, Budapest, 1053 Ferenciek tere 7-8.; Tel/Fax: +36 1 374-0037, Tel: + 36 1 374-0038, E-mail: ) Az előleget, mely 150.000Ft, február 10-ig kell befizetni a plébánián. Izrael nem tartozik az utazásra nem javasolt térségek közé!

Nyílt nap lesz 2016. február 20-án a Győri Papnevelő Intézetben, melynek keretében lehetőség nyílik arra, hogy a Szeminárium élete és a papi hivatás iránt érdeklődő fiatalok találkozhassanak az itt végzett atyákkal, és személyesen ismerhessék meg a kispapok életét. Jelentkezni lehet dr. Martos Levente Balázs prefektus úrnál a címen vagy a 96/313-055-ös telefonszámon. Szeretettel buzdítom a középiskolás fiúkat, akiknek szívében érdeklődés van a szemináriumi élet iránt, hogy egy élményekben gazdag napot töltsenek el a kispapokkal és utazzanak el Győrbe! Kérem a szülők támogató segítségét is, melyet előre köszönök.

Isten irgalmas szeretete kísérjen bennünket az előttünk álló héten!