SZENTMISÉK RENDJE 2016. január 31 - február 7.

2016. január 30. (szombat) 20:44

országunkért és annak vezetőjéért

† István és Teréz szülők, nagyszülők, dédszülőkért és † Gábor férj, édesapa, nagyapáért

† Kornélia és László szülőkért

Zimmerer Lili, Maja és Zoé keresztelője

† Olga és Ferenc szülők, nagyszülőkért

Urunk bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony), Ü

† Szemes Lajosért és felesége Magdolnáért, valamint élő családtagokért

Szt. Balázs püspök és vértanú, e. vagy Szt. Anszgár (Oszkár) püspök, e.

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † Alajos és Pál testvérekért

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Szt. Ágota szűz és vértanú, E.

Bűnbánati liturgia és gyóntatás

† szülőkért, † testvérekért, † János férjért és † hozzátartozókért

Miki Szt. Pál és társai vértanúk, E.

† Ilona és Lajos szülők, nagyszülőkért

Markó László – Lucia Belén Santiago házasságkötése

† nagyszülőkért

† Erzsébet édesanya, nagymamáért születési évfordulóján

SZENTÓRA

† szülők, nagyszülőkért

• Az üldözött közel-keleti keresztények megsegítésére történő gyűjtésünk eredményeként templomunkban 269.500 forinttal a Szent Kereszt kápolnában 68.200 forinttal támogatták a Kedves Testvérek rászoruló keresztény testvéreiket. Isten fizessen vissza mindenkinek százszorosan nagylelkűségéért.

Február 2-án, Urunk Bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony) ünnepén este 18.00 órakor ünnepi szentmisét mutatunk be gyertyás körmenettel. A Templom előtti téren megszenteljük a gyertyákat, majd égő gyertyákkal vonulunk be a templomba, ahol a szentmisénk folytatódik. Mindenkit nagy szeretettel várok, de különösen is várom erre a szentmisére azokat, akik idén lesznek elsőáldozók. Hozzák el gyertyáikat, melyeket kereszteléskor kaptak, hogy megáldhassuk azokat és ezek fényénél újítják majd meg keresztégi fogadásukat az elsőáldozáskor. Akinek nincs ilyen gyertyája, beszerezhető a plébánián hivatali időben.

Akik több gyertyát is szeretnének megszenteltetni, hozzák magukkal a szentmisére!

Szerdán, azaz február 3-án, Szent Balázs püspök és vértanú ünnepével kapcsolatban Balázs-áldásban részesítjük a Kedves Testvéreket. Ezt a szentelményt a következő vasárnap is kiszolgáltatjuk minden szentmise után.

Csütörtökön, elsőcsütörtök lévén, 17.00 órakor megtartjuk szokásos szentségimádási óránkat papi és szerzetesi hivatásokért, majd szentmisénkben is ezért imádkozunk.

• Pénteken elsőpéntek. A szentmise előtt ¼ 6-kor bűnbánati liturgiát végzünk, majd gyónási lehetőséget biztosítunk egészen a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Vasárnap (február 7.), elsővasárnap lévén, 15.00 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, melyen az isteni irgalmasságról elmélkedünk és ennek szellemében imádkozunk. Utána rózsafüzért titokcsere lesz.

Február 11-én (csütörtökön) a Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária emléknapján, mely egyben a Betegek Világnapja, az esti szentmisében kiszolgáltatjuk a Betegek szentségét mindazon beteg, illetve idős testvéreinknek, akik jelentkeznek a szentség felvételre és kérik. Jelentkezni jövő vasárnapig lehet a plébánián vagy a sekrestyében megtalálható jelentkezési lappal.

• Amint a hirdetőtáblán már olvasható, egyházközségünk szentföldi zarándoklatot hirdet 2016. április 4-10. között. Természetesen utazási iroda szervezi ezt az utat, amely helyi, magyarul beszélő idegenvezetőt biztosít. A zarándoklat lelki vezetője jómagam leszek. Az oda és visszaút repülővel történik, de ott ötven személyes busszal közlekedünk, így még 16 helyre várunk jelentkezőt. A program a hirdetőtáblán olvasható, de érdeklődni lehet a plébánián. Az előleget, mely 150.000Ft, február 10-ig kell befizetni a plébánián. Izrael nem tartozik az utazásra nem javasolt térségek közé!

• Február 2-án, Gyertyaszentelő Boldogasszony napján de. 10 órakor a győri Bazilikában szeretetláng engesztelés lesz szentmise keretében. Előtte 9 órától Szeretetláng imaórát végeznek. Szeretettel várják a kedves híveket.

Isten irgalmas szeretete kísérjen bennünket az előttünk álló héten!