SZENTMISÉK RENDJE 2016. január 3 - 10.

2016. január 2. (szombat) 13:54

Karácsony 2. vasárnapja

hálából a Szűzanya tiszteletére

† Attila felnőtt gyermek, férj, édesapáért

SZENTÓRA

† Mária édesanya, nagyanya, dédanyáért

† nagyszülőkért és rokonokért

a Segítő Szűzanya tiszteletére

Urunk megjelenése (Vízkereszt), Fü.

András felgyógyulásáért

† Schuster Ferencné halálának 1. évf.

Penyaforti Szt. Rajmunk áldozópap, e.

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

† házastársért

† Marianna és Sándor valamint Valéria és Ernő szülőkért és † István barátjukért

Urunk megkeresztelkedése, Ü

† Vilmos férj, édesapáért

† Malvin és Sándor szülők, nagyszülők, dédszülőkért

† szülőkért és nagyszülőkért –

megemlékezés a doni áttörésről

† Ernő férj, édesapa, nagyapáért

• Vasárnap (január 3.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától. Ezt követően 16.00-kor rózsafüzér titokcsere lesz.

Vízkereszt ünnepe parancsolt ünnep és a napján, azaz január 6-án, ünnepeljük. Templomunkban – mivel munkanap – reggel 7.00 és este 18.00 órakor lesz szentmise. Az esti szentmise keretében tartjuk meg a vízszentelés szertartását. Törekedjünk arra, hogy bár hazánkban munkanap, ennek ellenére mindnyájan szentmisével szenteljük meg Vízkereszt főünnepét!

• A Szent Kereszt kápolnában január 6-án 17.00 órakor lesz szentmise.

Egyházközségünk jótékonysági bálja 2016. január 9-én lesz 19.30 órai kezdettel. A bál bevételét a mosonmagyaróvári HOSPICE szolgálat kapja. Már így is többen leszünk, mint a tavalyi bálon, de mivel a helyszín is változott, hisz az egyetem dísztermében lesz a bálunk, ezért még vannak szabad helyek. Kérem, hogy még ma (január 3.) jelezzék, akik szívesen részt vennének a bálon és a héten csütörtökig mindenki vásárolja is meg a belépőjegyeket a plébánián. A jegy ára 3900ft. Amennyiben valaki még felajánlana tombolát, hálásan megköszönnénk, és szintén megteheti péntekig. A bálra szívesen várunk édes- és sóssütemény felajánlást, de kérem, jelezzék előtte a plébánián, mert nem szeretném, ha pazarolnánk! Támogató jegy is vásárolható a plébánián tetszés szerinti összeggel, melyet a befizetéskor feltüntetünk a jegyre.

• Január 10-én a majoroki Szent Ferenc kápolnában is lesz szentmise 10 órai kezdettel.

Mindenkinek Istentől megáldott, kegyelemteljes Újesztendőt kívánok!