SZENTMISÉK RENDJE 2015. december 27 - 2016. január 3.

2015. december 26. (szombat) 13:16

Szent Család vasárnapja

† Sallay Lajosné feleség, édesanyáért

Lex család † tagjaiért

† Bekő János férj, édesapa, nagyapáért

Aprószentek, Ü

† Ilona édesanya és Károly édesapáért, † János férj, édesapa, nagyapáért, valamint † Norbert gyermek, férj, édesapáért

Karácsony nyolcada alatti 5. nap.

† Gyula férj, édesapáért

Karácsony nyolcada alatti 6. nap.

† Antal gyermekért

Karácsony nyolcada alatti 7. nap

hálaadás Isten segítségéért

Szűz Mária,

Isten anyja

(Újév)

† Dezső férj, édesapa, nagyapáért

élő családtagokért

† Albert felnőtt gyermekért

Nagy Szt. Vazul és Nazianzi Szt. Gergely püspökök és egyháztanítók, E.

† Károly férj, édesapa, nagyapáért, valamint élő és † családtagokért

Karácsony 2. vasárnapja

hálából a Szűzanya tiszteletére

† Attila felnőtt gyermek, férj, édesapáért

SZENTÓRA

† Mária édesanya, nagyanya, dédanyáért

• Hálásan köszönöm mindazoknak, aki hozzájárultak karácsonyi ünnepünk meghittségéhez. Köszönöm a fenyőfákat, amelyeket felajánlottak a betlehem mellé, illetve a templomunk előtti térre. Megköszönöm mindazok munkáját, akik ünneplőbe öltöztették templomunkat, a templom előtti karácsonyfát feldíszítették. Ugyancsak köszönöm a Krisztina kórus minden tagjának énekszolgálatát. Isten fizessen meg százszorosan önzetlen szolgálatukért.

December 31-én, csütörtökön, a polgári év végén, 17.00 órakor kezdődik hálaadó szentmisénk, benne a plébánosi éves értékeléssel.

Január 1-jén, pénteken, Szűz Mária Istenanyaságának főünnepén, mely parancsolt ünnep és Újév napja, reggel 8.00, 10.30 és este 18.00 órakor mutatunk be szentmisét templomunkban. 9.00-kor nem lesz szentmise. Mivel Újév napja egyben elsőpéntek is, a szentmisék előtt igyekszünk biztosítani a szentgyónás elvégzésének lehetőségét.

• Vasárnap (január 3.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától. Ezt követően 16.00-kor rózsafüzér titokcsere lesz.

• Január 4-ig nincs ügyfélfogadás a plébánián, kérjük, csak sürgős esetben keressenek (haldoklót ellátni, temetést bejelenteni)!

• Bár Vízkereszt ünnepe még csak a két hét múlva lesz, de ne felejtsük el, hogy parancsolt ünnep és a napján, azaz január 6-án, ünnepeljük. Templomunkban – mivel munkanap – reggel 7.00 és este 18.00 órakor lesz szentmise. Az esti szentmise keretében tartjuk meg a vízszentelés szertartását. Törekedjünk arra, hogy bár hazánkban munkanap, ennek ellenére mindnyájan szentmisével szenteljük meg Vízkereszt főünnepét!

Egyházközségünk jótékonysági bálja 2016. január 9-én lesz 19.30 órai kezdettel. A bál bevételét a mosonmagyaróvári HOSPICE szolgálat kapja. Jegyek a plébánián igényelhetők és lefoglalhatók akár telefonon is. A jegy ára 3900ft, mely tartalmazza a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Jelentkezni január 3-ig lehet. A bállal kapcsolatos jelentkezés vagy felajánlás ügyében megtalálhatóak vagyunk szentmisék előtt és után a sekrestyében.

Hálatelt szívvel tekintsünk az elmúlt évre és Isten szeretetében bízva kezdjük az Újesztendőt!