SZENTMISÉK RENDJE 2015. december 6 - 13.

2015. december 5. (szombat) 14:45

Advent 2. vasárnapja

† Ferenc férj, édesapa, nagyapáért

† János férj, édesapáért és † nagyszülőkért

Varga Petra keresztelője

SZENTÓRA

a rózsafüzér társulat élő és † tagjaiért

Szt. Ambrus püspök, egyháztanító, E.

† Kálmán József és Szabó Sarolta szülőkért

Marczinkó Istvánné Margit temetése (régi)

A Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatása, FÜ.

† Julianna és Antal szülők, nagyszülőkért

az Irgalmasság Szentéve megnyitása

Szt. Juan Diego Cuauhtlatoatzin, guadalupei látnok, e.

† Jankovits szülőkért

† Emil gyermek, testvér, édesapáért

† Szitás Ferenc férjért

† lelkipásztorokért

Szt. I. Damazusz pápa, e.

† Etelka és Gábor szülők, nagyszülőkért

† Sándor férj, édesapa, nagyapáért

A Guadalupei Boldogságos Szűz Mária, e.

† József keresztapáért

† Krisztina és Péter nagyszülők, dédszülőkért és †Edit keresztszülőért

ADVENTI GYERTYAGYÚJTÁS!

Advent 3. vasárnapja

† Albert és Éva szülők, nagyszülőkért, valamint † Ágoston testvérért

† szülőkért és † József testvérért

pro populo – megemlékezés Antall Józsefről

† Lajos édesapa, nagyapa, dédapáért

Vasárnap (december 6.), elsővasárnap lévén, szentórát tartunk 15.00 órakor templomunkban. A szentóra után lesz a rózsafüzér titokcsere.

• Vasárnap (december 6.) Henczel Szabolcs atya, a soproni Szent György templom plébánosa, egyetemi lelkész, kollégiumigazgató a vendégünk. Felkértem, hogy a szentmisék prédikációjában, illetve a délutáni szentségimádási órában ismertesse Szentatyánk szándékát az Irgalmasság Szentévével kapcsolatban és gondolataival hangoljon rá, vezessen be bennünket e rendkívüli évbe.

December 8-án, kedden, a Szeplőtelen Fogantatás ünnepén déli 12 órakor elimádkozzuk mind a négy Rózsafüzért itt a templomban. Kérjük Nagyasszonyunk közbenjárását hazánkért, hazánk lelki megújulásáért, valamint a békéért az egész világ számára.

• Ugyancsak kedden, azaz december 8-án, este 18.00 órakor is lesz szentmise, mellyel megnyitjuk az Irgalmasság Szentévét egyházközségünkben. A szentmise főcelebránsa és szónoka Szentmártoni Mihály SJ atya a római Pápai Gergely Egyetem professzora. Aki csak teheti, vegyen részt ezen a szentmisén és részesüljön e szentévet megnyitó szentáldozat kegyelmeiben.

Keddtől minden nap egy alkalommal elimádkozzuk az irgalmasság rózsafüzért templomunkban 10 perccel a szentmise előtt. Most az adventi időben hétfőtől péntekig a hajnali szentmisék előtt imádkozzuk, szombaton az esti, vasárnap pedig a reggel 8 órai szentmise előtt. Mindenkit buzdítok, hogy imádkozza közösségben ezt az imádságot, de természetesen a nap bármely 10 szabad percében is imádkozhatjuk. Jó lenne, ha minél többen esdekelnénk ezen ima segítségével Isten irgalmasságát kérve egyházközségünk minden tagjáért, különösen az eltévedt és megtévesztett bárányokért.

• Az adventi időben RORATE-szentmisékre hívjuk a Kedves Testvéreket hétfőtől szombatig minden nap hajnali 6 órakor. Azoknak a gyerekeknek, aki rendszeresen részt vesznek a hajnali szentmiséken reggelit biztosítunk, hogy utána el ne késsenek az iskolából. Bízom benne, hogy sok fiatallal találkozom a szentmiséken.

December 12-én, szombaton munkanap lesz, de a Plébániahivatal zárva tart. Köszönjük megértésüket.

December 12-én, szombaton, jótékonysági koncert lesz templomunkban az esti szentmisét követően. Plakát a hirdetőtáblán olvasható.

December 14-én, hétfőn este 6 órakor a mosonmagyaróvári kórusok adventi hangversenye lesz templomunkban. Plakát a hirdetőtáblán olvasható.

Advent 3. vasárnapján (december 13. Gaudete vasárnap) a szentmisék keretében megáldjuk az otthoni karácsonyi jászol Kis Jézus figuráját, illetve a kisebb Betlehemeket. Kérjük, hozzák magukkal a szentmisére, ezzel is kifejezve karácsonyi előkészületünket!

A betegek látogatását december 18-án, pénteken, délelőtt végezném. Ha tudnak olyan beteg hozzátartozóról, ismerősről, aki nem tud már eljönni templomba, de szívesen gyónna és áldozna Karácsony ünnepével kapcsolatban, kérem, jelezzék a sekrestyében!

December 20-ig várunk száraz sütemény, édesség és egyéb tartós élelmiszer felajánlásokat, melyeket a templomban lehet elhelyezni a bejárattal szembeni oltárnál(betlehem, szent sír), lehetőleg közvetlenül a szentmisék előtt, illetve után, vagy hivatali időben a plébánián. Ezeket a rászoruló családoknak juttatjuk el. Minden kis felajánlás nagy segítség lehet!

Advent 4. vasárnapján, azaz december 20-án gyónási lehetőséget biztosítunk 14.30-tól az esti szentmise végéig a templomunkban. Legyen bűnbánó felkészülésünk Karácsony ünnepére.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok, valamint a "Szívem első gondolata 2016" c. könyv és gyermeknaptár kaphatók már a sekrestyében is.

Egyházközségünk ismét megrendezi jótékonysági bálját a HOSPICE javára 2016. január 9-én 19.30 órai kezdettel. Jegyek december 7-től a plébánián igényelhetők és lefoglalhatók akár telefonon is. A jegy ára 3900ft, mely tartalmazza a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Mindenkit szeretettel várunk!

• Akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), megtehetik a plébánián ügyfélfogadási időben vagy a kiküldött csekkeken, illetve banki átutalással a honlapunkon található számlaszámra. Isten fizesse meg mindannyiuk anyagi áldozatát és köszönjük ezen a téren is bizonyított elköteleződésüket!

Mindenkinek szép és eredményes adventi készületet kívánok Isten áldásával!