SZENTMISÉK RENDJE 2015. szeptember27 - október 4.

2015. szeptember 26. (szombat) 14:53

Évközi 26.

vasárnap

Szentírás

vasárnapja

† családtagokért

† Géza édesapa, nagyapáért

hálából a Szűzanya tiszteletére

Szt. Vencel vértanú, e. vagy Ruiz Szt. Lőrinc és társai Fülöp-szigeteki vértanúk, e.

† Erdélyi István temetése (régi)

† László és Anna szülőkért, † Lajos testvérért, valamint élő és † hozzátartozókért

Szt. Mihály, Szt. Gábor és Szt. Rafael főangyalok, Ü

† Szidónia és Mihály szülők, nagyszülőkért

Szt. Jeromos áldozópap és egyháztanító, E.

Posta József temetése (régi)

† Borka szülőkért és testvérekért

Lisieux-i Szt. Teréz szűz és egyháztanító, E.

vitéz Harmath Lajos temetése (új)

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Szt. Őrzőangyalok, E.

† Mária és Géza szülőkért, † Magdolna menyükért és † Csaba unokájukért

BÚCSÚI SZENTMISE A SZENT FERENC KÁPOLNÁNÁL - MAJOROK

† családtagokért

Évközi 27.

vasárnap

† János férj, édesapa, nagyapáért

† Erzsébet és Lajos szülőkért és † Zsuzsanna testvérért

SZENTÓRA

Hárs család † tagjaiért

• Szeptember utolsó vasárnapja – Szent Jeromos emléknapjához igazodva – a Szentírás vasárnapja. Egyházunk buzdít bennünket, hogy gyakran olvassuk a Szentírást, elmélkedjünk rajta, hisz általa Isten szól hozzánk.

Vasárnap (szeptember 27.) délután 16.00 órakor újra kezdődik a Rozália-kör rendszeres havi találkozója a közösségi házban (Lotz K. u. 2.) Mindenkit szeretettel várnak!

Októberben, a RÓZSAFÜZÉR hónapjában, minden hétköznapi szentmise előtt ½ 6-kor elimádkozzuk a rózsafüzért. Csütörtöktől tehát, aki teheti, vegyen részt ezen a közös imádságon is, hogy a Boldogságos Szűzzel együtt kiesdjük Isten oltalmát és segítségét egyházközségünkre.

Csütörtökön (elsőcsütörtök) az esti szentmise előtt 17.00 órakor szentségimádási óra lesz, melyben különösképpen is papi és szerzetesi hivatásokért imádkozunk, és ennek keretében imádkozzuk el a rózsafüzért is.

Pénteken, elsőpéntek lévén, gyónási lehetőséget biztosítunk ¼ 6-tól a szentmise kezdetéig. Kérem, figyeljünk erre a lehetőségre!

Szombaton (október 3.) 9 órától gyóntatjuk azon hittanosokat, akik már voltak elsőáldozók, ez az év eleji szentgyónásuk lesz. 10 órakor az elsőáldozók szüleinek lesz szülői értekezlet, 11 órakor pedig a bérmálkozók szüleinek. Kérem a Tisztelt szülőket, küldjék el, hozzák el a gyermekeket a szentgyónásra és az érintettek vegyenek részt a szülői értekezleten!

Szombaton (október 3.) Nagymarosi Ifjúsági Találkozó lesz, melynek bővebb programja a templom hirdetőtábláján kifüggesztett plakáton megtalálható.

Szombaton (október 3.) Szent Ferenc ünnepével kapcsolatosan ünnepi szentmise lesz 14.30-kor a Szt. Ferenc kápolnánál (Majorokban). Mindenkit szeretettel hívunk és várunk!

Vasárnap (október 4.) megtartjuk szokásos elsővasárnapi szentóránkat templomunkban 15.00 órakor, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

Október 3-4-én, jövő hétvégén, tartják a Rózsafüzér Királynője búcsúját a soproni Domonkos Templomban. Részletes tájékoztatás a faliújságon található. Szeretettel hívják és várják a híveket a domonkos rendi atyák!