SZENTMISÉK RENDJE 2015. szeptember 13-20

† Róbert férj, édesapa, nagyapáért halálának 1. évfordulóján

† Hanaszek Erzsébet és Megyimori Mátyás nagyszülőkért

† Annáért és családjáért

Szent Kereszt felmagasztalása, Ü.

szentmise a Szent Kereszt (olasz) kápolnában

A fájdalmas Szűzanya, E.

† Nusser Pálért

Szt. Kornél pápa és Szt. Ciprián püspök, vértanúk, E.

Mezei Ferencné Rozália temetése (régi)

élő családtagokért

Bellarmin Szt. Róbert püspök és egyháztanító, e.

† Gráczol szülőkért és † József fiukért

Hadarics János temetése (régi)

† Mária és Ferenc szülőkért és † hozzátartozókért

Szt. Januáriusz püspök és vértanú, e.

élő édesanyáért születésének 100. évfordulóján

Bánlaki Kristóf – Rigó Márta házasságkötés

élő hozzátartozókért

Évközi 25.

vasárnap

† Rozália hitves, édesanya, nagymamáért

† János és Anna nagyszülőkért és † Jenő testvérért

Takács Roland Brendon, Galgóczi Anna, Fettik Máté és Nagy Benedek keresztelője

szentmise a Háromtölgy kápolnánál

† Róbert férj, édesapa, nagyapa, dédapáért

• Hétfőn 16.30-kor elkezdődött a nyolcadikosok hittanórája a közösségi házban (szokásos helyen), a második óra pedig szerdán 16.30-kor van. Ezen a héten még nem jelent meg mindenki az órákon. Nyolcadikban heti két hittanóra van. Kérem, hogy a bérmáláshoz való felkészülés érdekében mindenki oldja meg, hogy gyermeke részt vehessen mindkét hittanórán!

Szeptember 14-én (hétfő), Szent Kereszt felmagasztalása ünnepén az olasz kápolnában szentségimádási napot tartunk Reggel 8 órakor kihelyezzük az Oltáriszentséget egész napos szentségimádásra. Délután 3 órakor rózsafüzér, 5-kor szentóra, majd ezt követően 6 órakor szentmise lesz. A részletes program a hirdetőtáblán is olvasható.

Csütörtökön 18.45-kor elkezdjük a katekumenátust, vagyis a felnőttek felkészítő tanfolyamát. Itt a templomban lesz az első alkalom, majd megbeszéljük a részleteket. Akik jelentkeztek a plébánián, őket értesítjük telefonon is a pontos kezdésről.

Szeptember 19-én "Jövőnk a családban születik" jelmondattal ismét egyházmegyei családi nap lesz Győrben a Püspökvár kertjében, mely 10 órakor ünnepi szentmisével kezdődik. A rendezvényen képviselteti magát a Hildegard Óvoda is. Mindenkit nagy szeretettel várnak! Bővebb tájékoztató az egyházmegye honlapján olvasható.

Szeptember 20-án (vasárnap) délután tartjuk a Háromtölgy kápolna búcsúját, mely a fájdalmas Szűzanya tiszteletére emeltetett. A kápolnánál 14.30-kor Rózsafüzér lesz, majd ezt követően 15.00 órakor ünnepi szentmise, melynek celebránsa és szónoka Myjavec Pál somorjai (SK) esperes-plébános. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk a közös ünneplésre.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, a házasulandókért, a betegekért és az elhunytakért!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját!