SZENTMISÉK RENDJE 2015. augusztus 30 - szeptember 6.

2015. augusztus 29. (szombat) 12:00

Évközi 22.

vasárnap

† szülők, nagyszülőkért

pro populo – Sörös Imre és Lemke Ilona házasságkötésük 60. évfordulója

Leszkovich Kornél, Zsigmond Jázmin és Fütty Ákos keresztelője

† Kovács Ferenc édesapa, nagyapáért

Höck Tibor temetése (új)

†Dezső férj, édesapa, nagyapa

élő Lászlóért és családjáért

élő Erzsébetért és családjáért

Nagy Szt. Gergely pápa és egyháztanító, E.

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Szt. Rozália vértanú, e.

† Mónika és Pál szülők, nagyszülők, dédszülőkért – SZENTMISE A ROZÁLIA KÁPOLNÁBAN!!!

Kalkuttai Boldog Teréz szűz, e.

Takács Tia Kíra keresztelője

† Rozália és Károly szülőkért és † családtagokért

Évközi 23.

vasárnap

† József édesapáért

pro populo – VENI SANCTE

† Teréz édesanya, nagymamamáért és † nagyszülőkért

Antal Méta Margit, Tasnádi Zétény keresztelője

Mike Csanád keresztelője

SZENTÓRA

† Róbert édesapa, nagyapáért és Varga család † tagjaiért

• Csütörtökön (szeptember 3.), elsőcsütörtök lévén, szentóra lesz 17 órakor templomunkban papi és szerzetesi hivatásokért, majd a szentmisét is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük nagy felelősségnek a hivatásokért való imádkozást!

Pénteken (szeptember 4.) Szt. Rózália emléknapja lesz, így a szentmisénket a Rozália-kápolnában mutatjuk be (Lotz K. u.2. – a Templom u. vége). Ugyanakkor elsőpéntek lévén, szentgyónási lehetőséget biztosítunk 17.30-tól a közösségi házban. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

• Az iskolai év kezdetén a Szentlélek Úristen segítségét kérjük, hogy világosítsa meg a tanulók értelmét, adjon nekik bölcsességet, kitartást a jó eredmények eléréséhez. A Szentlélek hívó VENI SANCTE himnuszt szeptember 6-án a 9 órakor kezdődő szentmisében imádkozzuk. Minden diákot szeretettel hívok és várok, különösen a hittanosokat! Ettől a vasárnaptól újra indulnak a 9 órai szentmisék.

• Dr. Pápai Lajos megyéspüspök Úr folyó év szeptember 6-án az Úr kegyelméből betölti 75. életévét. Ebből az alkalomból 2015. szeptember 6-án (vasárnap) a délelőtt 10 órakor kezdődő ünnepi szentmise keretében köszöntik a győri Székesegyházban. Erre az ünnepi alkalomra tisztelettel és szeretettel hívják és várják a kedves híveket.

• Ugyancsak vasárnap (szeptember 6.) délután 15.00 órakor szentórát tartunk templomunkban. Mindenkit szeretettel várunk! Ezt követően 16.00 órakor rózsafüzér titokcsere lesz.

• Ezen a héten minden hozzánk tartozó iskolában egy szülőknek szóló levelet és jelentkezési lapot osztunk szét a hitoktatással kapcsolatban minden gyermeknek. Kérem, buzdítsanak minden szülőt, hogy a hitoktatást választva biztosítsák gyermekük keresztény nevelését, melyre a gyermek megkeresztelésekor ígéretet tettek. Miután egészen a nyolcadik osztályig minden iskolában biztosítva van a hitoktatás, így csak azok részesülhetnek a bérmálás szentségében, akik mindvégig hittanra jártak!

• Olyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Már vannak jelentkezők. Szeptember közepén szeretném elindítani a kurzust. Buzdítok minden érintettet, hogy éljen a lehetőséggel! Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, a házasulandókért, a betegekért és az elhunytakért!

Isten áldását kívánom mindnyájatok családi életére, jövő heti munkájára és az új iskolai tanévre!