SZENTMISÉK RENDJE 2015. augusztus 16 - 23.

2015. augusztus 15. (szombat) 10:58

Évközi 20.

vasárnap

† Kaiser Teréz és Szabó Elemér szülőkért

Renczés Máté és Tóth Bence keresztelője

gyógyulásért

Poppy May Elysabet Mangold keresztelője

† Katalin és Ferenc szülőkért

† Valéria és Péter szülők, nagyszülőkért

Szt. Bernát apát, egyháztanító, E.

† Alajos édesapa, nagyapáért

SZT. ISTVÁN KIRÁLY, MAGYARORSZÁG FŐVÉDŐSZENTJE, FÜ.

† István és Franciska szülők, nagyszülőkért, valamint élő családtagokért

† Miklós férj, édesapa, nagyapáért - KENYÉRMEGÁLDÁS

Szt. X. Piusz pápa, E.

Winkler Dénes – Martinelli Diana házasságkötés és Winkler Ameli keresztelője

Orbán József – Simon Melinda házasság

† férj, édesapáért

Boldogságos Szűz Mária királynő, E.

Templomunk búcsúnapja

† Fódi László férj, édesapa, nagyapa, dédapa születésének és halálának évfordulóján - SZENTSÉGKITÉTEL

Nick Máté keresztelője (Farkas I.)

Király László – Szentkuti Katalin házasság

Jurik Miklós – Sándor Boglárka házasság

SZENTÓRA - SZENTSÉGELTÉTEL

† Ilona és Lajos szülők, nagyszülőkért

Évközi 21.

vasárnap

† férj, édesapa, nagyapáért és két † gyermekért

Bek Jázmin és Kaemena Kinga Viktória keresztelője

† Erzsébet és Lajos szülőkért

Augusztus 20-án, azaz csütörtökön, Szent István királyunk főünnepén, reggel 8 órakor és este 18 órakor lesz szentmise templomunkban. Az esti szentmise keretében adunk hálát az új kenyérért. Megáldjuk azt, majd a szentmise után szétosztjuk a Kedves Testvéreknek. Az egy kenyérből való részesedés kifejezi együvé tartozásunkat. Mivel a mosoni városrészben lesz a városi megemlékezés ünnepi szentmisével, ezért DÉLELŐTT NEM LESZ SZENTMISE TEMPLOMUNKBAN. Magam is a mosoni templomban veszek részt a 9.45-kor kezdődő koncelebrált szentmisén.

Augusztus 22-én, azaz szombaton, a Boldogságos Szűz Mária Királynő ünnepén, templomunk búcsúnapján, reggel 8 órakor is lesz szentmise, melynek végén kihelyezzük az Oltáriszentséget és egész napos szentségimádás lesz templomunkban. Este 17.00 órakor szentórát tartunk, utána 18.00 órakor ünnepi szentmise lesz. Tisztelettel kérem, ne hagyjuk őrizetlenül az Oltáriszentséget ezen a napon, hanem minél több időt töltsünk előtte imádságban. Mivel ezen a napon egyéb szertartások is lesznek ezért a következő időpontokban eltesszük az Oltáriszentséget: 11.00-12.30; 15.00-16.30.

Augusztus 22-én, szombaton a XII. Hegyeshalmi lelki napra várják plébániánk fiataljait is. Plakát a hirdetőtáblán, illetve honlapunkon is megtalálható.

Istenünk áldása kísérje lépteinket a mindennapokban, akár munkánkat végezzük, akár szabadságunkat töltjük!