Nagyhét

2020. április 7. (kedd) 8:00

HúsvétSajnos, a járvány miatt nem tudunk együtt ünnepelni a Nagyhéten, de lélekben becsatlakozhatunk a Szent Háromnap liturgiájába. Nagycsütörtökön az Utolsó Vacsora emlékezetére bemutatott szentmise 18 órakor kezdődik. Jézus az utolsó vacsorán alapította legnagyobb ajándékát, az Oltáriszentséget. A szentmise után – értelemszerűen – nem lesz virrasztás. Másnap, azaz, Nagypénteken a városi keresztutunk idén elmarad. Urunk kereszthalálára pedig a 15.00 órakor kezdődő szertartásban emlékezünk. Ne feledjük, hogy SZIGORÚ BÖJT van ezen a napon.

A hívő felnőtt (18-60 év) ezen a napon legfeljebb háromszor étkezik, és csak egyszer lakik jól, továbbá senki sem fogyaszt húsételt 14 éves kortól. Templomunk – hacsak egyéb rendelkezés nem jelenik meg addig – nyitva lesz mindhárom napon és szombaton a Szentsír is fel lesz díszítve. Nagyszombat este 18 órakor megtartjuk a szokásos ételszentelést a templom előtti keresztnél. Idén mindenki a kezében tarja majd a megszentelésre hozott ételeket és nyomatékosan kérem, hogy kellő távolságot tartsunk egymástól a téren! A Húsvét Vigília szertartása szombaton 20.00-kor kezdődik, melyben sem keresztelő, sem pedig körmenet nem lesz.