Egyesülve a járvány idején

2020. április 7. (kedd) 10:00

20200320-071421Templomunkban mindennap kihelyezzük az Oltáriszentséget 17.00 órakor. Ebben az órában mindannyian egyesülhetünk lélekben és imádságban. Ennek végén 17.50-kor közösen imádkozzuk el az alább közölt imádságot, majd 17.55-kor - amikor a harang megszólal - fogadjuk otthonainkban a szentségi áldást, mivel a templom ajtajából szentségi áldásban részesítem az egész várost. A szentmisék rendje nem változott, otthonában mindenki együtt imádkozhat ebben az időpontban is és lelki áldozást végezhet.

Imádság járvány idején

(imádkozzuk együtt naponta 17.50 kor, majd 17.55-kor fogadjuk az áldást otthonainkban.)

Urunk és Istenünk! Nagyon sok járványt túlélt már a világ történelme folyamán, de ennek most mi vagyunk az elszenvedői. Értetlenül, összekuszálódott érzésvilággal, szomorúsággal, félelemmel és szeretteink iránt érzett aggodalommal figyeljük a történéseket. Egyre több a beteg, egyre több az áldozat az értünk dolgozókat pedig a kimerültség jellemzi.

Tudjuk, hogy elég gyakran éljük úgy az életünket – még ha hívőnek is mondjuk magunkat –, mintha nem lennél, vagy valahonnan a távoli Mennyországból figyelnél csak ránk, pedig itt vagy velünk az Oltáriszentségben, a templomok tabernákulumaiban. Velünk vagy, mellettünk vagy. És bizony az is igaz, hogy legtöbbször csak akkor gondolunk Rád, keresünk Téged, kiáltunk Hozzád, amikor bajban, veszélyben vagy szükségben vagyunk.

Most mégis alázatos és bűnbánó szívvel arra kérünk, Urunk, hallgass meg bennünket, akik ebben az órában együtt imádkozunk és kérjük, hogy irgalommal tekints le ránk.

Mielőtt bármi mást kérnénk, elsősorban azt kérjük, hogy bocsáss meg nekünk. Bocsásd meg, hogy sokszor elfordultunk Tőled és egymástól. Gyógyíts ki bennünket hitetlenségünkből vagy kishitűségünkből, az önzőségünkből és a bűnből! Indítsd fel szívünkben a Veled való találkozás és az irgalmasságodban való bizakodás vágyát, mely egyértelmű jele annak, hogy azért teremtettél bennünket, hogy Érted és embertársainkért éljünk.

Kérünk, ments meg bennünket ettől a vírustól, hogy mielőbb visszatérhessünk Hozzád és közösségeinkben, templomunkban dicsérhessünk Téged!

Add meg a gyógyulás kegyelmét betegeinknek, őrizd és vigasztald a fertőzötteket, érezzék közelségedet az idősek és a magányosak, akik otthonuk rabjai lettek ebben az időszakban, és védd meg azon testvéreinket is, akinek immunrendszerét egyéb krónikus betegségek is gyengítik!

Támogasd, kérünk az orvosokat, a nővéreket, az egészségügyi dolgozókat és mindazokat, akik nagylelkűen ápolják a betegeket! Őrizd meg azokat is, akik értünk fáradoznak, értünk szolgálnak az üzletekben, hivatalokban és egyéb intézményekben; adj nekik mindehhez erőt és kitartást! Világosítsd meg a döntéshozók értelmét és azokét is, akik a tudományos kutatások végzésével keresik a kiutat a járványból!

Az áldozatoknak, akik e szörnyű járvány következtében távoztak el a földi életből és minden megholtnak adj örök nyugodalmat és örök világosságot a Te országodban!

Nekünk pedig, aki irgalmad bőségében bizakodva folyamodunk Hozzád,  adj kellő komolyságot és felelősségtudatot, ugyanakkor szívünknek békét, mely a Benned való bizalomból táplálkozik, Urunk, életünk forrása, aki értünk adtad önmagadat!

Ti pedig égi pártfogóink járjatok közben értünk:

Szeplőtelen Szűzanya, a Magyarok Nagyasszonya – könyörögj értünk,

Szent József, az ő jegyese és az Egyház őrzője – könyörögj értünk,

Szent István király, nemzetünk fővédőszentje – könyörögj értünk,

Szent László királyunk – könyörögj értünk,

Boldog Apor Vilmos vértanú püspökünk – könyörögj értünk,

Magyar szentek és boldogok – könyörögjetek értünk,

Szent Gotthárd püspök, templomunk és közösségünk védőszentje – könyörögj értünk,

Szent Sebestyén vértanú, Szent Rókus és Szent Rozália - könyörögjetek értünk! Ámen.