Könnyező Szűzanya búcsúja Győrben

2020. március 6. (péntek) 20:20

Forrás: mariaradio.huMárcius 14-15-én (szombat-vasárnap) lesz Győrben a könnyező Szűzanya búcsúja.  A székesegyház felújítása miatt a kegyképet a Szent István-hajó főoltárán helyezték el.

március 14. szombat

18h püspöki szentmise

19h Mária-köszöntő

22h szentmise az elhunyt zarándokokért

23h szentségimádás és egész éjszakai virrasztás

március 15. vasárnap - Hívek zarándoklata

0.00 népi keresztút

1-6h iamórák a zarándokcsoportok vezetésével

6h szentmise a könnyezés órájában

8:30 szentmise

10h püspöki szentmise

12h szentmise

14h zarándokok búcsúztatása

18 szentmise

A nap folyamán állandó NEK regisztrációs és tájékoztató pult a Szent László Látogatóközpont recepcióján a NEK Titkárság munkatársainak részvételével.

Az imádkozó Szűzanyát és a gyermek Jézust ábrázoló festmény az előkelő ír családból származó Walter Lynch clonferti püspöké volt, akinek az írországi katolikusok ellen irányuló üldözés miatt menekülnie kellett hazájából, a képet magával vitte a száműzetésbe. Püsky János püspök Győrbe hívta az ír püspököt, akit kanonokká és püspöki helynökké nevezett ki. Walter Lynch Győrben élt 1663-ban bekövetkezett haláláig. Halálát követően pár évtized múlva ismét üldözni kezdték a katolikusokat Írországban. Ekkor az ország összes püspökét száműzték egy parlamenti határozat alapján. A parlamenti határozat napján, 1697. március 17-én Szent Patriknak, Írország térítő apostolának és védőszentjének ünnepén a Nagyboldogasszony-székesegyházban elhelyezett képen ábrázolt Szűzanya szeméből reggel 6 órától 9 óráig véres könnyek gördültek alá. A véres könnyeket fehér gyolcskendővel itatták fel. Ezt a kendőt később Zichy Ferenc püspök ezüst keretbe foglalta és hitelesítéssel látta el.

(forrás: gyor.egyhazmegye.hu)