Közel másfélszáz gyeremek a II. Városi Hittanversenyen

2019. november 13. (szerda) 20:16

Hittanverseny 2019.

Tavaly, a jubileumi évben rendezte meg egyházközségünk első alkalommal a Városi Hittanversenyt. Az akkori nagy sikerre való tekintettel, idén ismét egy vetélkedőre hívtuk a városi hittanosokat. Az 5-6. és a 7-8. osztályos kategóriában is 24-24, háromfős csapat nevezett be, így közel 150 gyermeket vártuk november 8-án a magyaróvári plébániatemplomba.

Szinte minden mosonmagyaróvári iskola képviseltette magát a vetélkedőn, sőt a piaristák hédervári tagiskolája révén a város határát is átléptük. A diákoknak hat feladatot kellett megoldaniuk tetszőleges sorrendben.

Hittanverseny - 2019.A Templomtörténeti totóba a templom építésével, berendezésével kapcsolatos információkat kellett előzetes felkészülésük után és szemfüles körbenézésüket követően beírniuk. A Képek a kápolnákról elnevezésű feladatban a magyaróvári városrészben található tíz szakrális épület külső és belső fotóját kellett párosítaniuk, míg a nagyoknak az építés évszázadát is fel kellett tüntetniük. Ebben az esztendőben Nepomuki Szent János életével ismerkedtek meg a fiatalok, az ő életéből, kultuszából és a Deák téri szobráról kellett helyes válaszokat megadniuk. A Belvárosi emlékek közül a templom környezetét kellett alaposan megfigyelniük, valamint a golgotai jelenetet ábrázoló szoborhoz is tartozott egy kérdéssor. A Sekrestye titkai című feladatban pedig a liturgikus eszközöket és öltözékeket kellett felismerniük.

Hittanverseny - 2019.Amíg a menetleveleket összesítettük, a diákok a fájdalmas rózsafüzért imádkozták.

Minden résztvevő névre szóló oklevéllel, valamint a versenyre utaló kulcstartóval térhetett haza. A kategóriák legjobbjai csapattagonként 5.000 forintos vásárlási utalványt nyertek, amelyet a Fagylaltszalonban fogyaszthatnak el, a másodikok helyezettek a Futurát kereshetik fel, a harmadik helyezettek pedig az Ars Longa Stúdió felajánlásából színi előadáson vehetnek részt.

A két kategória "dobogósai":

5-6. osztályosok

1. Isten Gyermekei (Keszei Berill, Suri Alíz, Szakács Zsófia - Piarista iskola)

2. A hittanosok (Karácson Gábor, Szabó Dániel, Varga Leó - Bolyai iskola)

3, Öröm-Hír-Vivők (Andrássy Anna, Jamrik Sára, Tőke Teodóra Flóra - Piarista iskola)

7-8. osztályosok:

1. Mostantól Karácsony (Frint-Füsi Balázs, Sági Kristóf, Sági Lóránt – Ujhelyi-iskola)

2. Angyali lányok (Faddi-Horváth Annamária, Fitus Iringó Anna, Szakács Maja – Piarista iskola)

3. A Papp és a tanítványai (Virág Tamás, Mészáros-Geyer Füzér, Papp Máté – Bolyai iskola)

Köszönet a felkészülésért és a részvételért minden hittanosnak, hitoktatóiknak, a nyeremények felajánlóinak és a vetélkedőt segítőknek a lebonyolításában nyújtott munkájukért!

Szöveg és kép: Horváth Gábor