Egyházközségünk imaórája a Missziós Kereszt előtt

2019. május 27. (hétfő) 8:00

Imaóra a Missziós Kereszt előttMájus 24. és 26. között az országjárás során a mosoni plébániatemplomban állították fel az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus jelképét, a Missziós Keresztet. Egyházközségünk hívei, papjai nemcsak a péntek esti püspöki szentmisén vettek részt az esperesi kerület papságával, hanem szombat délután egy órás szentségimádást is tartottak a magyar szentek és boldogok ereklyéit magában foglaló kereszt és a kihelyezett Oltáriszentség előtt.

Imaóra a Missziós Kereszt előttImaóra a Missziós Kereszt előtt

Az imaóra első részében Both Zoltán diakónus elmélkedett Szent Pál nyomán a keresztről, a másodikban Bodó Zoltán plébános Vianney Szent János gondolatain keresztül az Eucharisztiáról. Az imádságot a mosoniakért, a magyaróváriakért és a piaristákért ajánlottuk fel.

fotók: Csapó István