Elsőáldozást ünnepeltünk

2019. május 25. (szombat) 17:00

Elsőáldozás 2019.42 harmadik osztályos számára nagy ünnep volt Húsvét 5. vasárnapja. Az egyházközségünk területén működő általános iskolák diákjai ezen a napon vehették először magukhoz az Oltáriszentséget. A 9 órás szentmisét az elsőáldozókért és családjaikért ajánlotta fel Bodó Zoltán plébános.

Ahogy a vasárnapi hirdetéseken elhangzott: a gyermekek az első  szentáldozást megelőző héten próbákra jártak, és elvégezték első szentgyónásukat is. A felkészülés azonban már három éve zajlott a Bolyai, az Ujhelyi és a Fekete iskolában a hitoktatók, Sebőkné Palme Éva és Árvay Kitti irányításával.

Elsőáldozás 2019.

A szentmise elején egy rövid imádságot mondtak elsőáldozóink:

Kezünk tárva, kezünk üres.
Kezünk azt akarja mondani:
Jöjj hozzám, Uram, jöjj szívembe!
Világosítsd meg, add nekem szeretetedet,
és ne hagyj el engem soha!

Elsőáldozás 2019.Elsőáldozás 2019.

Amikor gyermeket keresztel az Anyaszentegyház, akkor még a szülők és a keresztszülők vallják meg hitüket. Az elsőáldozáskor viszont már a szentség vételére készülők felelnek égő gyertyával a kezükben a pap kérdéseire. Ellene mondanak a sátánnak, minden cselekedetének és csábításának, valamint hitet tesznek a mindenséget teremtő Atyában, a Földre született és az embereket megváltó Jézus Krisztusban, és a Szentlélekben, valamint a Katolikus Anyaszentegyházban.

Elsőáldozás 2019.Elsőáldozás 2019.

Az elsőáldozók ünnepi körmenetben vitték a felajánláskor az adamományokat az oltárhoz.

Elsőáldozás 2019.

Az áldozás előtt két jelképes cselekedetre is sor került.

"A remény jeléül magokat hoztunk az oltárra. Most azt kérjük: Jézus, amikor a szívünkbe érkezel, azok a magok, melyeket az előkészület alatt a lelkünkbe ültettek szüleink, hitoktatóink és lelkiatyáink, életünk végéig növekedjenek, és termést hozzanak"

Elsőáldozás 2019.

"A szeretet jelét mutatja a szív. Ezzel a szeretettel tölti el Jézus a mi szívünket. De egyben jele annak is, hogy a mi szívünk is nyitva áll Jézus előtt. Ezért kérünk most: Jöjj el hozzánk, és maradj velünk mindig!"

Elsőáldozás 2019.

Bizonyára sokan észrevették a templom bejárati ajtaján lévő plakátot. A négyzetekbe minden elsőáldozó felírta a nevét. Imádkozzunk értük, hogy életük végéig szeressék és tiszteljék az Oltáriszentségben velünk lévő Jézust!

Elsőáldozás 2019.

Egyházközségünk területén három világi iskola működik. A Bolyai-iskolából 16, az Ujhelyiből 14, a Fekete iskola két egységéből összesen 11 diák volt elsőáldozó, egy fiatal pedig a Móra-iskolába jár.

Fotók: Szerencsi Gábor
Szöveg: Horváth Gábor