Megérkezett a Missziós Kereszt Mosonmagyaróvárra

2019. május 24. (péntek) 20:30

A Missziós Kereszt MosonmagyaróváronMájus 24-én, Keresztények Segítsége ünnepén érkezett Mosonmagyaróvárra a Missziós Kereszt, amely a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus jelképe. A mosoni Nepomuki Szent János plébániatemplomban együtt ünnepelte az Eucharisztiát Veres András megyéspüspökkel a Mosoni Esperesi Kerület papsága, a piarista szerzetesek, valamint a város a környékbeli települések hívei. Az imádság szavai betöltötték a templomot, zengett az ének a szentmisén.

Veres András megyéspüspök a szentbeszédben elmondta: a Szűzanya a kereszt alattA Missziós Kereszt Mosonmagyaróváron lett a Keresztények Segítsége, ahogy Szent János Evangéliumában olvashatjuk. A korai keresztények a kezdet óta az Egyház Anyjának nevezik. A Szűzanyában olyan segítőre találunk, aki az egyénnek, de egész közösségnek, így nemzeteknek is édesanyja.

Napjainkban is olyan idők járnak, hogy a hitetlenség, a szekularizáció és a hedonizmus belülről bomlasztja a hívő közösséget. A keresztények bűnei nem tesznek jó tanúságot, gyengítik az Egyházat. De külső erők is támadják az Egyházat – hangsúlyozta a főpásztor. A radikális iszlám el akarja pusztítani a kereszténységet. Filozófiai irányzatok kívülről rombolják az Egyházat. Ilyen a szabadkőművesség, vagy a ma már kevésbé hangsúlyos marxizmus. Az Egyház gyengítésére, megsemmisítésére irányulnak törekvéseik – figyelmeztetett a megyéspüspök.

A Missziós Kereszt MosonmagyaróváronA Missziós Kereszt Mosonmagyaróváron

Ezek soha nem hiányoztak a történelem folyamán. Sőt Jézus Krisztus is azt mondta: ha engem üldöznek, titeket is üldözni fognak. A fenyegetettségek, a támadások, a belső bűnök ellenére ne aggodalmaskodjunk, ne féljünk! – biztatta a híveket a megyéspüspök: Krisztus megígérte: soha nem szűnik meg az Egyház.

A Missziós Kereszt MosonmagyaróváronSzükség van az imádságokra az Egyházért, a családjainkért, a közösségeinkért. Kérni kell a Szentlélek és a szentek segítségét, hogy megújulhasson az Egyház – emelte ki a főpásztor. Legyünk készek missziós lelkülettel mások előtt tanúságot tenni. Mindenkinek kötelessége saját hitismeretét fejleszteni, hogy hitét tovább tudja adni gyermekeinek, unokáinak. Nem fogadhatjuk el azt az állítást, hogy a hit magánügy.

A Missziós Kereszt Mosonmagyaróváron

Merjük elmondani társaságban, munkahelyen hitünk tanításait! Védjük meg a kereszténységet, ha beszélgetés közben szükséges – kérte a püspök, aki azt is kiemelte: bizonyos dolgokban egy keresztény nem vehet részt akkor sem, ha ez a trend, ha ilyen a világ.

Jézus Krisztus minden ember üdvözítője. Arra hívott meg minket, hogy hirdessük az evangéliumot!

A Missziós Kereszt Mosonmagyaróváron

Szöveg és fotó: Horváth Gábor