Dr. Bodnár Mária főorvosnő kapta az idei Giesswein Sándor emlékérmet és díjat

2014. november 23. (vasárnap) 20:31

Az emlékérem és díjátadó ünnepségre a Szent Gotthárd Plébániatemplomban került sor 2014. november 23-án a 10.30-kor kezdődő szentmise keretében.

Gondviselésszerű volt, hogy épp Krisztus Király ünnepén adhattuk át e kitüntetést, amikor az evangélium szavai is arról tesznek tanúságot, hogy mindazok, akik Krisztus legkisebb testvérével jót tesznek, azt neki teszik. A mi esetünkben ez a jó, amiért a plébániánk Giesswein Bizottsága az emlékérmet és díjat főorvosnőnek ítélte nem más, mint az a hospice szolgálat, melyet doktornő elkezdett és kis csapatával hosszú évek óta végez Mosonmagyaróváron és környékén.

"Beteg voltam és meglátogattatok" - hangott el az evangéliumban. Pontosan ezt teszi munkatársaival, amikor daganatos betegségük végstádiumában lévő beteg testvéreinket gondozzák otthonukban és segítik a hozzátartozókat, segítik a szenvedés keresztjének hordozását.

Ezt a szolgálatot érteékelte a bizottság az emlékéremmel és díjjal. Ugyanakkor nem titkolt szándék az sem, hogy megismertesse az emberekkel ezt a lehetőséget, segítse ezáltal is még hatékonyabbá tenni ezt az áldozatos munkát.

Az ünnepségre főorvosnőt elkísérte édesanyja, aki Peresznyén él, rokonai és természetesen munkatársai, akik mindebben segítségére vannak.

Köszönjük és - ahogy doktornő kérte – imáinkkal is támogatjuk e szolgálatot!