1 tonna adomány

2018. április 16. (hétfő) 8:00

Immár harmadik éve rendezi meg a Egyházközségünk a nagyböjti gyűjtéssorozatát. Vasárnapról vasárnapra egy-egy csekélységet kértünk a szentmisére érkezőktől. Az összegyűjtött adományokat pedig a karitászcsoport juttatta el a rászorulókhoz. 2018-ban 1 tonna, nagyrészt élelmiszer-felajánlás érkezett a hívektől.

01

A bejárattal szemben lévő oltár elé, két kosárba helyezhették el felajánlásaikat a hívek hétről hétre. Sok értékes "apróság" gyűlt össze, amelyet aztán a Szent Gotthárd-kápolnába helyeztünk el ideiglenesen. Erre azért volt szükség, mert általában a szombat esti, valamint a két vasárnap reggeli szentmisét követően, már nem volt szabad hely a kosarakban.

wp-20180225-09-51-28-pro

Igaz a hétvége végére már a kápolnában sem sok hely maradt. Így aztán amit szombaton és vasárnap elhoztak a hívek, azt a következő héten már el is kellett szállítaniuk a karitászcsoport tagjainak, hogy a következő héten legyen hely az újabb felajánlásoknak.

Évek óta hasonló tematika alapján kérjük a felajánlásokat. Az első vasárnap például

20180301-nagybojt-adomany

egy konzervet. Ezek között vannak a készételek: 270 darab érkezett a 400 grammnál nagyobbakból, míg a kisebb méretű hal- vagy májkrémkonzervek száma az 500-at is meghaladta.

A második vasárnap nagyjából 100kg száraztésztát ajánlottak fel a hívek, míg a harmadik héten a tisztálkodószerek érkeztek. Ezek súlya is 100kg körülire tehető.

Az első három hét felajánlásait elszállítottuk a Hajléktalanok Átmeneti Szállására és a Család- és Gyermekjóléti Központba.

A negyedik vasárnap csatlakozott egyházközségünk is az országos felhíváshoz. Az adományokat először fajtánként szortíroztuk, majd 40 csomagot állítottunk össze. Ezekben volt olaj, cukor, rizs, liszt, só, konzervek, valamint sok más élelmiszer. Lisztből például olyan sok érkezett, hogy abból a családsegítőbe is jutott.

180312-orszagos-gyujtes

Az ötödik vasárnap a zoknikról és a fehérneműkről szól. Sajátos jellegük miatt180319-zokni-torolkozo-001 ezekből mindig újat kérünk. Ezt idén kiegészítettük jó állapotú törölközőkkel és takarókkal, hiszen ezekre napi szinten szükség van a hajléktalanellátásban. Nyolc darab, nagyméretű zsákban szállítottuk be a felajánlásokat.

Az utolsó hét már a Húsvét jegyében zajlott: édességet, kávét, teát hoztak a hívek. Ezekből csomagok készültek, 60 csomag került a nehéz sorsú családoknak, és 40 a hajléktalanoknak.

A korábbi pénzgyűjtésekből pedig 8kg sertéshúst vásároltunk. Ebből készült húsvétvasárnapi pörökölt a hajléktalanszállón, hogy az ünnep ott is kiemelkedjék a hétköznapok közül.

Amikor meghirdettük a gyűjtéssorozatot, az volt a cél, hogy a nagyböjti lemondás akkor igazán érdemszerző, ha azt valamilyen nemes célra fordítjuk. A heti rendszeresség pedig abban is segít, hogy egy gyakorlat alakuljon ki. A szentmise közös ünneplése mellett így a diakónia, azaz a szeretetszolgálat is erősödik.

Ha összeadjuk az adományokat, akkor azt láthatjuk, hogy 2018-ban 1 tonna felajánlás érkezett Nagyböjtben a Magyaróvári Egyházközség tagjaitól.

Isten fizesse meg sokszorosan nagylelkűségüket!