Apróságok hétről hétre, amelyek nagy örömet okoznak

2018. február 17. (szombat) 18:32

Immár harmadik esztendőben hirdet gyűjtést egyházközségünk Nagyböjtben. Lemondásunk akkor lesz igazán érdemszerző, ha azt valamilyen nemes célra fordítjuk. Gondoljunk most a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra! Ezért hétről hétre egy-egy apróságot várunk templomunkba a bejárattal szemben lévő oltár lépcsőjéhez. Így vasárnapról vasárnap, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére némi csekélységet.

Nagyböjt vasárnapjain az alábbi adományokat várjuk:

1. vasárnap – február 18. egy tetszőleges konzervet (pl. hús, máj, hal, készétel)

2. vasárnap – február 25. egy zacskó tésztát

3. vasárnap – március 4. női vagy férfi tusfürdőt, szappant

4. vasárnap – március 11. csatlakozunk a Magyar Katolikus Karitász országos tartós élelmiszer gyűjtéséhez

5. vasárnap – március 18. egy pár zoknit vagy alsóneműt

Virágvasárnap – március 25. egy "édes" szeretetcsomagot (pl. kávé, tea, teasütemény, csokoládé, keksz)

Az összegyűjtött felajánlásokat a Katolikus Karitász Magyaróvári Csoportjának önkéntesei eljuttatják a rászorulóknak, illetve a térségi intézményeknek, így a Hajléktalanszállónak, a Gyermekek Átmeneti Otthonának és a Családok Átmeneti Otthonának.

Az előző években sokaknak tudott segíteni a Magyaróvári Egyházközség, gyakoroljuk idén is az irgalmasságot rászoruló testvéreink javára!