A rózsfüzér-társulat zarándoklata

2017. szeptember 18. (hétfő) 16:57

A magyaróvári plébánia rózsfüzér-társulatának tagjai közül mintegy huszan és rajtuk kívül még a hívek közül páran nagy örömmel és imádságos szívvel zarándokoltunk el Celldömölkre, hogy köszöntsük a kiscelli Szűzanyát, Szűz Mária szent neve emléknapján, mely egyben a templom búcsúja.

img-1249-1-cs-pix

Útközben odafelé felidéztük a rózsfüzér történeti hátterét, majd elimádkoztuk az örvendetes titkokkal. Celldömölkön vártak bennünket, ahol a templomban szentmise keretében tártuk ki szívünket Istenünk felé, kérve a Boldogságos Szűzanya közbenjárását is. A szentmise után megismerkedtünk a templom és a helység történetével, majd a délutáni órákban – rövid szabad program után – hazaindultunk. Útközben folytattuk rózsafüzér imádságunkat a fájdalmas titkok imádkozásával.