Hűen a hagyományokhoz

2017. augusztus 16. (szerda) 17:26

Azt mondják az idősek, hogy régen, amikor még nagyon sokat zarándokoltak az emberek különféle búcsújáró helyekre – különösen Boldogasszonyba –, akkor az Akócs malmi Szűzmária-szobornál találkoztak és folytatták közösen útjukat. Erre emlékezve minden augusztus 15-én, az esti szentmisét követően, körmenetben elgyalogolunk a szoborhoz. Így történt ez idén is.

Az esti szentmisében Holpár Balázs diakónus gondolatai irányították figyelmünket a Boldogságos Szűzanya alakjára, aki a legfőbb példaképünk és pártfogónk, majd a szentmisét követően elindultuk az Úr keresztjével az élen a ministránsokkal és plébánosunkkal a Malom-ági Lajta mellett lévő Mária szoborhoz.

Útközben elimádkoztuk a dicsőséges rózsfüzér első három tizedét, a tizedek között elénekeltünk egy-egy Mária-éneket, majd a szobornál Juhos Imre atya biztatott bennünket gondolataival és kértük a Boldogságos Szent Szűz anyai oltalmát. Innét sokan visszatértek a templomhoz – közben elimádkozva az utolsó két tizedet – és a templom előtti keresztnél a Szentatya szándékára imádkoztunk, majd Zoltán atya áldásával indult mindenki otthonába.