Szombathelyre zarándokoltunk Szent Márton nyomában

2016. október 3. (hétfő) 17:14

Az Irgalmasság Rendkívüli Szentévében meghirdetett egynapos zarándoklatra, melyet Szent Márton születésének 1700. évfordulója alkalmából Szombathelyre szerveztünk, közel hetvenen indultunk el 2016. október 1-jén az utolsó szép nyári szombaton, amit a kedves ismerősök még szebbé varázsoltak.

A szombathelyi Szent Márton templomban vettünk részt szentmisén, de még azt megelőzően a helyi plébános atya kalauzolt bennünket a látogató központban. Részletes tájékoztatást kaptunk a Szent Márton templom eredetéről, átépítéseiről és megnéztük a kriptát is.

A hagyomány szerint a templom helyén állt egykor a Szent Márton püspök szülőháza, de erre nincs tárgyi bizonyíték, hisz ezen a területen temető volt.Lényeg az, hogy Sabariaban született és a hagyomány a születés helyét ide teszi.

Hatalmas tömeg, több csoport tolongott a templommal összeépült kiállító helyen!

A szentmisét Bodó Zoltán plébánosunkkal együtt Déri Péter csehimindszenti esperesplébános mutatta be, aki a szentbeszédében részletesen beszélt Szent Márton püspök életéről, nehézségeiről, csodatételeiről! A szentmise végén az énekkarunk egy szép énekével kedveskedett a híveknek!

Végül minden résztvevő kapott egy szentképet könyörgésekkel, amit közösen elimádkoztunk.

Ezt követően átsétáltunk a székesegyházhoz, ahol egy kedves, felkészült idegenvezető hölgy fogadott bennünket! Élmény volt hallgatni azt a sok ismeretet a székesegyház múltjáról és jelenéről, nevezetességeiről. A székesegyház kápolnájában szentségimádásra is volt lehetőség!

A Szombathelyen töltött napunk egy másfélórás szabadidővel folytatódott. Jól esett  a Főtéren kávézni, fagylaltozni, beszélgetni.

Nagyon jók ezek az alkalmak, mert ilyenkor mindig közelebb kerülünk egymáshoz!

Lélekben feltöltődve indultunk hazafelé. Még megálltunk Csornán egy étteremben, ahol nagyon bőséges és finom vacsorát kaptunk, majd a koraesti órákban érkeztünk vissza Magyaróvárra.

Köszönjük Bodó Zoltán plébánosunknak ezt a szép napot és várjuk, hogy újra elvigyen bennünket zarándoklatr.

Suri Alajosné Hédi

fotó: Csapó István