Elköszöntünk Miklós atyától

2016. augusztus 1. (hétfő) 12:06

kiadvany1

A magyaróvári egyházközségtől 2016. július 31-én, vasárnap, a 18.00 órai szentmisében búcsúzott el Mészáros Miklós káplán atya, aki 2013 nyarától három éven keresztül szolgált Magyaróváron és a környező falvakban (Mosonszolnok, Várbalog, Újrónafő).

Az esti szentmisére templomunkban sokan összegyűltek, hogy együtt adjanak hálát Istennek Miklós atya szolgálatáért, és méltóképpen, ünnepélyesen elköszönhessenek tőle.

A szentmisén Miklós atya köszönetet mondott a híveknek szeretetükért, barátságukért. "Néha azon is elgondolkodtam, hogy annak a néninek vagy bácsinak a hívők között, talán nagyobb hite van. mint nekem"- mondta, és hálás szívvel köszönte meg Istennek, hogy szentelése utáni első három évét itt tölthette Óváron.

Miklós atya külön megköszönte Bodó Zoltán plébános úrnak, hogy kezdeti "zöldhajtásait" türelemmel viselte, otthont nyújtott számára, segítette és támogatta. A búcsúzó atya kiemelte: azt kívánja a magyaróvári híveknek, "maradjanak mindig igényes keresztények", akik Krisztusban gazdagodnak, és ígérte, hogy imádkozni fog értük.

A szentmise végén Zoltán atya is köszönetét fejezte ki mindazért a sok segítségért, amit káplánjától kapott, különösen kiemelve a papság három lényegi küldetését. Első helyen a tanítást említette, hisz Miklós atya a hitoktatásban nagy segítség volt és a mindennapi szentmiséken is rövid homíliákat mondott. Másodszor, a megszentelést emelte ki, a szentségek kiszolgáltatását, szentmisék bemutatását, és különösen a gyóntatásban vállalt nagy segítségét és szolgálatkészségét, valamint a betegek látogatását. A harmadik "feladatkörhöz", vagyis a kormányzáshoz pedig sok sikert és Isten áldását kívánta, hogy a rábízottakat Krisztushoz vezesse, immáron felelős egyházközségi vezetőként, azaz plébánosként.

A hívek nevében Csapó István a Plébániai Tanácsadó Testület alelnöke köszönt el Miklós atyától, hálát adva az elmúlt három év szolgálataiért. Végül a kórus énekkel köszöntötte a búcsúzó lelkipásztort, aki augusztus elsejétől peresznyei plébánosként folytatja papi szolgálatát.

Örülünk és hálát adunk Istennek Miklós atya szolgálataiért, hogy velünk tölthette ezt a három évet, további munkájához sok sikert és Isten áldását kívánjuk, imáinkban pedig szeretettel gondolunk rá.

Fülöp Tamás