Kerékpáros zarándoklat a győri bazilikába

2016. június 8. (szerda) 19:14

A szentévi zarándoklatok  alkalmat adnak arra, hogy újra felfedezzük és megértsük keresztény létünk törvényszerűségeit, amelyek életünk zarándok-jellegéből következnek. A zarándoklat a keresztény élet egyik ősi jelképe, a keresztény ember úton lévő ember.

A magyaróvári egyházközség híveinek egy csoportja ezért szervezett kerékpáros zarándokutat, melyre a Ferenc pápa által meghirdetett Irgalmasság éve jegyében május 21-én került sor. A résztvevők a Bazilika Szent Kapuján átlépve teljes búcsút nyerhettek.

A túra 8 órakor indult a magyaróvári templom elől, ahol Bodó Zoltán atya megáldotta a zarándokokat, akik a szigetközi kerékpárúton haladva  jutottak el Győrbe. Az idő is kegyes volt a csoporthoz, hiszen szikrázó napsütésben és szélcsendes időben indulhattak útjukra. A résztvevők néhány pihenőhelyen megállva dél körül érkeztek a székesegyházhoz, ahol már Zoltán és Gergő atya várta őket. A Bazilikában a szentmisét Gergő atya mutatta be a Könnyező Szűz Mária oltáránál. Minden zarándok boldog volt, hogy a hosszú utat sikeresen teljesítette és köszönetet mondott Istennek és a Szűzanyának, hogy segítette őket útjukon. A résztvevők a Bazilika Szent Kapuján átlépve teljes búcsút nyerhettek.

A visszautat néhányan vonattal, többen személygépkocsival tették meg, és volt olyan bátor vállalkozó is, aki kerékpárján tért vissza Mosonmagyaróvárra.