Szentségimádási nap a világ békéjéért

2022. augusztus 13. (szombat) 18:00

Augusztus 22-én, a Boldogságos Szűz Mária Királynő, templomunk patrónájának ünnepén, egész napos szentségimádás lesz templomunkban. Ezen a napon – Mária, mint a Béke Királynője közbenjárását is kérve – különösképpen is a világ békéjéért szeretnénk felajánlani imádságainkat, elmélkedéseinket, böjtjeinket, kitartásunkat az Oltáriszentségben köztünk lévő Krisztus Urunk előtt, aki a Béke Fejedelme.

Örülnénk, ha sokan együtt imádkoznánk ezen a napon templomunkban, de annak is, ha  legalább lélekben sokan csatlakoznának hozzánk és egy szívvel-lélekkel imádkoznánk a világ békéjéért. Urunk Jézus azzal biztat bennünket, hogy "Békességet hagyok rátok. Az én békémet adom nektek. Nem úgy adom nektek, ahogy a világ adja. Ne nyugtalankodjék a szívetek, s ne csüggedjen" (Jn 14,27). Sőt, megerősít bennünket, amikor azt mondja: "Bizony mondom nektek azt is, hogy ha közületek ketten egyetértenek a földön Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük" (Mt 18,19-20)

Ebben a reményben ajánljuk fel ezt a napot!

szentsegimadasi-nap-2022-08-22