5 éves a Rozália-kör

2016. január 28. (csütörtök) 20:31

Megalakulásának 5. évfordulóját ünnepelte 2016. január 24-én az egyházközség "irodalmi" közössége a Rozália-kör.

img-0865-resized-2

2010 novemberében Dr. Pápai Lajos püspök atya áldotta meg a magyaróvári Szent Gotthárd egyházközség felújítással kialakított közösségi házát. Felmerült, hogy tartalommal kellene megtölteni. Így jött a gondolat, hogy az irodalom által megélt hitélet vagy a hitélet az irodalomban témával foglalkozzunk. 2011. január harmadik vasárnapján került sor az első összejövetelre 16 résztvevővel. Azóta minden hónap harmadik vasárnapján, változó létszámmal, találkozunk. Nevünket a házban található Rozália kápolnáról választottuk, melyre Nagy József akkori plébános atya áldását adta. A kezdeti lelkesedés azóta is tart, esetenként meghívott előadóval. 2014 májusában csatlakozott hozzánk dr. Kökény László nyugdíjas esperes atya, akivel mindig egyeztetjük az összejövetel témáit és megosztja velünk a témával kapcsolatos meglátásait, illetve az Egyház tanítását. Kellemes két órát töltünk el alkalmanként.

Bízunk a jó Isten szeretetében és kegyelmében, hogy még hosszú évekig együtt tölthetjük lélekben gazdagodva ezeket a vasárnap délutánokat.

Farkas Dezsőné