Olvassuk el együtt egy év alatt A Katolikus Egyház Katekizmusát (KEK)!

2021. augusztus 10. (kedd) 7:00

www.iec2020.hu Lelki tréning napi 7 percben

"MA"

2659 Imádkozni bizonyos időpontokban tanulunk, amikor az Úr szavát hallgatjuk és részt veszünk az Ő húsvéti misztériumában; a Lelke azonban minden áldott nap eseményeiben fölkínáltatik, és Ő imádságot fakaszt bennünk. Jézus tanítása ugyanabba az irányba mutat, mint a gondviselésről szóló tanítása: [8] az idő az Atya kezében van; a jelenben találjuk meg Őt, nem tegnap, nem holnap, hanem ma: "Bár hallgatnátok ma az ő szavára, meg ne keményítsétek szíveteket!" (Zsolt 95,7--8).

2660 Isten országa titkainak -- melyeket az Atya a "kicsiknek", Krisztus szolgáinak, a nyolc boldogság szegényeinek nyilatkoztatott ki -- egyike: a mindennapi eseményekben és minden pillanatban imádkozni. Jó és igazságos azért imádkozni, hogy a béke és az igazság országa a történelem folyamán megvalósuljon; de ugyanilyen fontos, hogy az imádság hassa át az egyszerű, mindennapi helyzeteket. Minden imaforma lehet az a kovász, melyhez az Úr Isten országát hasonlította. [9]

Összefoglalás

2661 Az élő továbbadással, a hagyomány által a Szentlélek tanítja imádkozni Isten gyermekeit az Egyházban.

2662 Az imádság forrásai: Isten Igéje, az Egyház liturgiája, a hit, a remény és a szeretet erényei.

[8] Vö. Mt 6,11.34.

[9] Vö. Lk 13,20--21.