Irgalmasság Szentéve

2015. december 5. (szombat) 14:59

Március 13-án Ferenc pápa a Szent Péter bazilikában tartott nagyböjti bűnbánati szertartás keretében mondott homíliájában az irgalmasság rendkívüli szentévét hirdette meg, mely december 8-ával, Szeplőtelen Fogantatás ünnepével veszi kezdetét és 2016. november 20-án Krisztus Király ünnepén zárul.

img-php

Ebből az alkalomból egyházközségünben Henczel Szabolcs atya, a soproni Szent György temmplom plébánosa, egyetemi lelkész, kollégiumi igazgató lesz a vendégünk 2015. december 6-án, és minden szentmisében, valamint a délután 3 órakor kezdődő szentségimádási órában felvilágosít bennünket Szentatyánk szándékáról és ráhangol a szentévre.

Kedden pedig, vagyis december 8-án, Szeplőtelen Fogantatás főünnepén, este 18.00 órakor, mi is ünnepélyesen megnyitjuk egyházközségünkben a szentévet Szentmártoni Mihály SJ atya, a római Pápai Gergely Egyetem professzora vezetésével.

Mindenki szeretettel hívunk és várunk!

Szentatyánk szavai:

"Kedves Testvéreim és Nővéreim, sokszor gondoltam arra, hogyan tudná az egyház hatékonyabbá tenni a küldetését az irgalmasság tanújaként. Ez egy olyan út, mely a lelki megtéréssel kezdődik. Éppen ezért döntöttem úgy, hogy meghirdetek egy rendkívüli jubileumot, amelynek középpontja az Isten irgalmassága. Az irgalmasságnak a szentéve lesz ez. Az Úr Szava fényénél kívánjuk azt megélni: »Legyetek irgalmasok, mint az Atya« (v.ö. Lk 6,36).

Meggyőződésem, hogy az egész egyház örömét találhatja ebben a jubileumban, hogy felfedezze és termékennyé tegye Isten irgalmasságát, amivel mindnyájan meghívást kaptunk arra, hogy vigaszt vigyünk korunk minden emberének. Rábízzuk azt az Irgalmasság Anyjára, hogy fordítsa felénk a tekintetét és virrasszon az utunk fölött".

(Forrás: Vatikáni Rádió)