Közlemény a Könnyező Szűzanya búcsúval kapcsolatban

2021. március 8. (hétfő) 8:00

Fotó: Ács TamásA járványhelyzet súlyosbodása miatt a győri Vérrel Könnyező Szűzanya búcsúünnepét az idei évben sem március 17-én, sem március 20-21-én nem tudják megtartani hagyományos módon, zarándokok részvételével.Viszont március 17-én délelőtt 10 órakora kispapok asszisztenciájával püspöki szentmise lesz a győri Székesegyházban, amelyet az EWTN  (Bonum) TV és a Magyar Katolikus Rádió egyenes adásban közvetít. Ez egy jó lehetőség azoknak, akik szívesen részt vettek volna személyesen a Győri Egyházmegye ezen kiemelkedő ünnepén és ebben az időpontban otthonukban be tudnak csatlakozni az ünnepbe.

Mindnyájunk számára sajnálatos ez a helyzet, de reméljük, hamarosan újra találkozhatunk a Szűzanya kegyhelyén, mind a Paptestvérekkel, mind a Hívekkel. Mindenkit szeretettel hívok, hogy még buzgóbb imádságban forduljunk a Vérrel Könnyező Szűzanyához, a Betegek Gyógyítójához. Kérjük, járjon közben Istennél, hogy az emberiség mielőbb megszabaduljon e járványtól és annak minden negatív következményétől. A betegek általa nyerjenek gyógyulást, gyógyítóik és ápolóik pedig erőt áldozatos munkájuk végzéséhez!

Győr, 2021. március 1.

Dr. Veres András