BOLDOG APOR VILMOS vértanú püspökünk liturgikus ünnepe

2015. május 16. (szombat) 12:01

apor-vilmos

A Győri Egyházmegyében 2015-re meghirdetett Apor Vilmos-imaév következő kiemelkedő eseményeként a vértanú püspök liturgikus ünnepén, május 23-án, szombaton 9 órától Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök tart papi lelkigyakorlatot a Győri Szemináriumban, majd a 11 órakor kezdődő püspöki szentmisén szentbeszédet mond. Az ünnep ezután a Győri Püspökvár tornyának tövében folytatódik, ahol ünnepélyesen megáldják a nemrég megújult Apor-kiállítást. Köszöntőt mond: Balog Zoltán Emberi Erőforrások minisztere, Somogyi Tivadar, Győr Megyei Jogú Város alpolgármestere és Simon Róbert Balázs, Győr Megyei Jogú Város országgyűlési képviselője. A frissen megnyílt kiállítás aznap ingyenesen lesz látogatható.

további infirmáció és részletes program itt olvasható.

Forrás: Győri Egyházmegye