Világméretű szentségimádás

2020. június 13. (szombat)

helyszín: plébániatemplom

kezdés: 17.00

urnapjaImádkozzunk közösen egy órát Urunk Szent Teste és Vére főünnepének vigíliáján!

Amikor Jézus Krisztus feltámadása után búcsúzott tanítványaitól, elküldte őket az egész világra, hogy hirdessék az örömhírt. Megígérte, hogy velük lesz "minden nap, a világ végezetéig". Velünk van tanításában, kegyelmében, szentségeiben, de különösen velünk van az Eucharisztia ünneplésében és az Oltáriszentségben, melyet szentmisén kívül is imádattal veszünk körül.

Június 13-án, Úrnapja szombatján ismét közös, világméretű szentségimádást tartunk. A jelenlegi járványügyi helyzetben, ott, ahol nincs lehetőség összegyűlni templomainkban, otthonainkból is bekapcsolódhatunk személyes imáinkkal. Vegyünk részt ezen a közös imádságon minél többen, imádkozzunk egymásért, kapcsolódjunk be egyházközségünkkel, közösségeinkkel, családjainkkal együtt! Legyen ez a világméretű szentségimádás az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való készületünk következő állomása, s éljük át újra Isten megújító szeretetét!

(Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek)

Jézus mondta: "Aki megvall engem az emberek előtt, azt én is megvallom mennyei Atyám előtt".

Jövő év szeptemberében rendezzük Budapesten, az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust, amelynek egyik fő célja épp a tanúságtétel Isten szeretetéről.

Ez akkor lesz igazán erőteljes, ha majd sokan eljövünk. Rád is számítunk!

Addig is a világ ezernyi templomában az Oltáriszentség előtt vagy otthonainkban imádkozzunk egymásért egy órát június 13-án, Úrnapja szombatján.

Csatlakozz hozzánk a corpusdomini.iec2020.hu oldalon!