GYÉMÁNTMISE

2018. június 23. (szombat)

helyszín: Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Plébániatemplom

kezdés: 18.00

Dr. Kökény László atya mutatja be pappászentelésének 60. évfordulója alkalmából ünnepi szentmiséjét templomunkban, melyre mindenkit nagy szeretettel várunk!

Imádkozzunk László atyáért:

Istenem, aki oltárod szolgájában, aki 60 éve folyamatosan bemutatja a legszentebb áldozatot a Te dicsőségedre, bűnös lelkünknek is gondviselőt adtál, hogy istápoljon gyarlóságainkban, s lelkünket a sötétből kivezetve, az üdvösség útjára kalauzolja. Töltsd be Szívét kegyelmednek bőségével, hogy nehéz hivatásában gyakorolhassa mindazokat az erényeket, melyek Őt oltárod méltó szolgájává teszik. Szereteteddel indítsd meg szívét nyomorúságunk iránt, hogy bölcsességgel vezessen minket javulásunk ösvényére; szívében pedig növeld szeretetedet, hogy megtanítson reá, hogyan tudjunk Téged még jobban szeretni.

Szentlélek Isten, szállj szívébe termékeny malasztoddal, hogy méltón képviselhesse e földön Krisztus hatalmát, mellyel Isten nagyobb dicsőségét kívánja előmozdítani. Adj szavainak súlyt és erőt, hogy mindenkit megnyerjen Istennek, és Hozzá vezessen. S majd, ha Krisztus újra eljön ítélni, pásztort ás nyájat, akkor mi, és minél többen az Ő öröme és dicsősége lehessünk, s vele együtt az örök élet hervadhatatlan koronáját elérhessük. Ámen