ÚJMISE

2018. június 24. (vasárnap)

helyszín: Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Plébániatemplom

kezdés: 16.00

Holpár Balázs újmisés atya mutat be – Szent Lászlóra is emlékezve – szentmisét templomunkban, melyre mindenkit nayg szeretettel várunk!

Ima az újmisés atyáért:

Úr Jézus, engedd, hogy fiatal szolgád friss buzgalma az évek során ne lanyhuljon, inkább érlelődjön a Te közeledben és a lelkek szolgálatában. Adj munkájában készséget, lendületet és kitartást, kellő önbizalmat és kellő alázatot, okosságot, józanságot és maradandó, igaz sikert. Legyen jó és leleményes gondviselője a kapott kincseknek a mi javunkra és a Te dicsőségedre.

Egyházi elöljáróiban mindenkor Istent lássa, és szavukat nyitott szívvel kövesse. Add, hogy feljebbvalóitól megtapasztalhassa az atyai szeretetet és a testvéri gondoskodást szolgálati helyén, s tanúja legyen a hívek épü­lésének és a plébániai közösség virágzásának.

Állj mellette a mindennapos küzdelemben, bizonyulj erősebbnek benne önmagánál, hogy a Te arcodat lássuk általa. Óvd meg a hamis illúzióktól, az elbizakodástól és a terméketlen jámborkodástól. Őrizd meg tisztán és szabadon a világtól és javaitól, minden földhöz tapasztó rokon- és ellenszenvtől. Tedd éretté, bölccsé, szentté, úgy, hogy épen őrizd meg lelke fiatalságát.

Ámen.