Húsvét vigíliája

2018. március 31. (szombat)

helyszín: Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Plébániatemplom

kezdés: 20.00

Urunk győzött a halál felett! Feltámadását ünnepeljük ezen az áldott éjszakán. A szertartás tűzszenteléssel kezdődik a templom előtt, majd ünnepélyesen bevisszük húsvéti gyertyánkat a templomba, ahol elhangzik a húsvéti örömének. Az igeliturgiában több ószövetségi olvasmány által felidézzük Isten jóságát, mellyel teremtett, kivezette népét az egyiptomi fogságból, és megígérte az újjáteremtést. Majd az újszövetségi szentleckét és a húsvéti evangéliumot hallgatjuk és elmélyítjük önmagunkban Isten csodálatos tetteit. Ezt követi a keresztség szertartása, melynek keretében megkereszteljük a katekumeneket és megújítjuk keresztségi fogadásunkat, majd az Eucharisztia liturgiájában a legszentebb áldozatot ünnepelve részesedünk Krisztus Urunk egyetlen, tökéletes áldozatában. A szentmise után feltámadási körmenetet tartunk Magyaróvár belvárosában.