Adventi gyertyagyújtás

2016. december 17. (szombat)

helyszín: Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Római Katolikus Plébániatemplom

kezdés: 18.00

Már nagyon közel van Jézus Krisztus földi születésének ünnepe. Ezt jelzi a 4. és egyben utolsó gyertya adventi koszorúnkon. Jöjjünk el, és gyújtsuk meg együtt ezt a gyertyát ezen szombat este!

A vasárnap üzenete számunkra is világos. József hitt az angyal szavának. Amikor felébredt álmából, úgy cselekedett, amint az Úr angyala megparancsolta neki. Magához vette feleségét.

Mi már nem angyalnak hiszünk, hanem magának a hit szerzőjének, azaz Jézus Krisztusnak, ugyanis a belé vetett hit fényénél ismerhetjük fel, hogy Jézus Krisztus létében több, mint ember, hisz ő az Isten Fia. Ugyanakkor hatásában is több mindenkinél, hisz ő szabadít meg bennünket a bűntől, s ezzel biztosíja az örök életet minden benne hívő számára.

Nyíljék meg a szívünk előtte és fogadjuk őt be életünbe! Ehhez segíthet bennünket ez a vasárnap is.