Adventi gyertyagyújtás

2016. december 10. (szombat)

helyszín: Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Római Katolikus Plébániatemplom

kezdés: 18.00

Örülnénk, ha minél többen együtt gyújthatnánk meg adventi koszorúnk 3. gyertyáját templomunkban. Ezért hívunk és várunk mindenkit, aki adventi készületében Istennek is szán időt.

Izajás próféta Isten országának kegyelmi kiáradását a természet pompájával festi meg ezen a vasárnapon. A sivatagi táj helyét elfoglalja a virágzó mező és a zöld erdő. Az ember földi bajait az örök élet végleg meggyógyítja. Isten életet és örömet ígér, azért lehet benne reménykedni.

Jézus pedig megerősíti a börtönben sínylődő Jánost "a vakok látnak, a sánták járnak, a halottak feltámadnak, a szegényeknek pedig hirdetik az örömhírt".

Isten Jézus Krisztusban kiárasztotta kegyelmét az egész világra. Jézus országának tagjai azért nagyobbak Jánosnál, mert számukra a hit tartalma maga Krisztus, és az erkölcs az ő követése. A lehetőség megvan rá, hogy Krisztus tagjává váljunk.