Adventi gyertyagyújtás

2016. november 26. (szombat)

helyszín: Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Római Katolikus Plébániatemplom

kezdés: 18.00

Advent 1. vasárnapjának előesti szentmiséjében meggyújtjuk adventi koszorúnk első gyertyáját.

Advent első vasárnapjával új liturgikus év kezdődik. Maga az "advent" szó jövetelt jelent. Várjuk Urunk eljövetelét. Üdvösségtörténetileg az Istenvárás a Messiás születése utáni vágy volt. Az Üdvözítő eljött, most már itt van közöttünk, így hát megtestesülését nem kell várnunk. A gyermekeknek az Advent a Karácsony közeledtét jelezi, tele gyermeki várakozással, mit is hoz majd a kis Jézus. Az egyháztörténelem során Advent viszont eszkatológikus fordulatot vett és előtérbe került Krisztus második eljövetele, melynek központi üzenete a halál és az ítélet lett. Valójában mind a három üzenet ma is időszerű.

Ezt az időszakot szeretnénk mi is megülni tiszta szívű várakozásban. Ezért mindenkit szeretettel hívunk és várunk a gyertyagyújtásra és szentmisékre.