Gyalogos zarándoklat Győrbe

2017. május 6. (szombat)

helyszín: Indulás az óvári temető parkolójából

kezdés: 7.00

Amint az éves programunkban feltüntettük, gyalogos zarándoklatot szervezünk Győrbe a Szent László tiszteletére szentelt évben, hogy Hermájánál kérjük az ő közbenjárását.

A zarándoklatról:

Tavaly Lébényből indult a zarándoklat, az idei eszetendőben azonban a reggel 7 órai találkozás után az autóbusszal Pannonhalmára megyünk és onnét a Szent Jakab úton jutunk el Győrbe a Székesegyházba, ahol köszöntjük Szent László királyunkat a Hermánál (fejereklyéje), majd szentmisén veszünk részt. Ezt követően rövid pihenő, esetleg városnézés után egyénileg érkezünk haza vonattal. Jelentkezni a zarándoklatra személyesen vagy telefonon a plébánián lehet április 30-ig.

Fontos!

Senki ne vállalkozzon úgy a zarándoklatra, hogy előtte nem "edz"! Ez egy kb. 25 kilométeres táv. Előtte feltétlenül gyalogoljon mindenki nagyon sokat, hosszú távokat! Legyen kényelmes a cipője! Részletekről a plébánián lehet érdeklődni!